| Șosețică a întrebat:

Eu ador sa fac rendere (imagin fara fond)...
Eu i'au doar imagini de pe net si le sterg fondul in Photoshop... Asta e...
De obicei le postez pe Photobucket sau alte siteuri...
Intrebarea mea era: Poate cumva creatorul imaginii sa ma dea in judcata cu drept de autor?

2 răspunsuri:
| X a răspuns:

Nu nu pot atata timp cat nu ceri profit sau devii cunoscut pe seama altor creatori nu poti. Oricum crede-ma chiar daca ai face profit sau spui ca leai facut tu nu se intampla nimic majoritatea imaginilor sunt facute de copii in timpul lor liber nu sunt facute de mari freelanceri.

| Remember_1479 a răspuns:

Ei cred ca da dar ai fi dea dreptul ghinionista sa dea chiar creatorul imaginii peste o imagine pusa de tine. Imagineazati ca ala nu sta sa caute prin mii de pagini sa vada daca i-au fost incalcate drepturile de autor big grin Imi poti arata si mie contul tau, chiar as vrea sa vad cu ce te ocupi big grin