| alexutzzzzzzza a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce semnificatie au numele Alexandra, Lucian, Rodica si Ionel?

Dau FUNDAAA! laughing) rolling on the floor)))

Răspuns Câştigător
| cURcUbeUiNnoNcULorI a răspuns:

Lucian 1. Lucia / Luciana / Luca / Lucian
Provine din cuvantul latin lucire - luminoasa / luminosul. Sfanta Lucia a fost o martira din Siracuza careia i-au fost scosi ochii.
rodica-Provine de la prenumele englez Roda (rhode = trandafir).
ionel-Provine de la Yochana, nume evreiesc, insemnand binecuvantarea Domnului
FUNDA?////

1 răspuns:
| manke a răspuns:

Gasesti aici semnificatiile : http://www.prenumelepotrivit.ro/