| Iulian03 a întrebat:

Ma poate lamuri si pe mine cineva? Deci care e diferenta dintre VGA mama si VGA tata? Care e iesire si care e intrare?

4 răspunsuri:
| JustBlack92 a răspuns:

Sal.
De exemplu la telefon: Cablu de date la telefon are mufa usb la un capat, si cea care intra in telefon, (Vga intrare Usb- Vga iesire), sper ca te-am ajutat.
Numai bine.

| Valentin_Kojovici_1985 a răspuns:

VGA mama este iesire de date, VGA tata este primire date, in mare parte, dar totusi nu se poate spune ca exista un anumit flux pe o singura directie pentru ca la calculatoare si monitorul trimite date catre placa video (ex. cand pui o rezolutie care nu o suporta placa video primeste informatia si automat softul iti spune)

| mircea22b a răspuns:

Toate mufele mama sunt de intrare si toate mufele tata sunt de iesire.

| Valentin_Kojovici_1985 a răspuns (pentru Valentin_Kojovici_1985):

Http://pinouts.ru/Video/VGA15.shtml - aici ai exact ce face fiecare pin, unele au o singura directie(vezi sageti)