| ForeverYoung99 a întrebat:

Pe 15 iunie voi sustine examenul Pet. Voi l-ati dat? Daca da, atunci unde l-ati dat? Proba speaking a fost mutata intr-o alta zi decat reading, writing si listening? Ce intrebari v-au pus la speaking? Dupa ce ati terminat ati parasit sala sau v-ati dus in banci?
Daca puteti sa imi povestiti experienta voastra ar fi perfect.Multumesc!

1 răspuns:
| CaptainPanda a răspuns:

Buna! Eu o sa dau flyer pe 16 iunie.Se subintelege ca nu l-am dat dar este o experienta interesanta sa vorbesti cu niste englezi, iar daca gresesti ceva nu inteleg nimic si iti scade din punctaj.Eu sincer ma descurc cel mai bine la listening.Trebuie sa fii doar atent, mai ales la speaking(cum formuleaza intrebarile si altele)Succes!batting eyelashes