| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Svs ^^ as vrea si eu sa stiu daca este cineva care a dat examenul Cambridge si imi poate oferi mai multe detalii. As dori sa stiu mai mult cam la ce imi foloseste si cam ce se cere in materie de reading, writing, listening, speaking si grammar puppy dog eyes Astept raspunsuri sau IDuri big grin fundawinking

Răspuns Câştigător
| AlExAnDrU_7476 a răspuns:

Sallz eu am dat cambridge ( Starter si Movers). Este un examen care are 3 subiecte:
1.Listening( in care trebuie sa asculti indicatiile date de pe un cd )
2.Reading and Writening( trebuie sa fi concentrat si sa alegi varianta corecta)
3. Speaking ( la aceasta parte o doamna profesoara sta cu tine, iti arat o carte dupa care iti pune intrebari, iar apoi intrebari personale.)

Trebuie sa stii foarte bine alfabetul, thinking, sa fi atent. Restu bafta

2 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Depinde foarte mult de nivelul de testare Cambridge care vrei sa o dai. Poate mai multe lucruri poti afla de pe aici http://www.britishcouncil.org/......bridge.htm

| pufulete17 a răspuns:

Eu unul nu l-am dat,dar a venit la noi la liceu o doamna care ne-a prezentat un proiect ppt in care descria cum decurge! Ce stiu sigur e ca daca il iei nu mai trebuie sa dai bacul, si daca obtii diploma, este la fel de valoroasa ca si bacul! Diferenta este ca Cambridge-ul costa! Din cate am inteles cam 600 de RON! http://www.cambridgeesol.org/exams/ uite si un link! Nu stiu cat de ajuta dar cam atat de pot ajuta! Bafta multa!