| aandreutsaa a întrebat:

stiti eu nu prea am citit carti dar as vrea sa ma apuc de una sunt clasa a6 dar eu vreau una sa fie interesanta ca si daca stiti nu plange sub clar de luna eu vreau o carte cum ar veni sa ma faca sa tot o citesc sa fie interesanta multumesc. ce carti imi recomandati? dau funda multumesc:*

6 răspunsuri:
| Ralu06 a răspuns:

Ai citit "Singur pe lume", de Hector Malot? Daca nu, ti-o recomand. Sau Legendele Olimpului, De veghe in lanul de secara, Cei trei muschetari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomant ciresarii ( vol 1, 2, 3,4,5 ).

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Pai prima intrebare este: ce fel de carti iti plac(de ex. sf, actiune, dragoste...)?
Dar tiash recomanda Tarzan, povesti nemuritoare, basme de P. Ispirescu... bafta la

| qew12 a răspuns:

Papusa...in a 6a nici eu nu prea citeam. Dar totusi in mai putin de 5 luni am termiant toate cele 7 volume din harry potter. Deci ti le recomand cu mult drag. Nu am putut sa nu observ ca ai primit ca sugestii carti din literatura romana. Sincer, citeste acum cat inca ai timp orice altceva decat literatura romaneasca. In a 9a o sa ti se ia de ea. Oricum multe carti romanesti sunt niste porcari ambulante(fara suparare)

| Bitzy a răspuns (pentru qew12):

Și eu sunt de acord.Cu mici excepți!

Răspuns utilizator avertizat