| CristiMihai23 a întrebat:

vin cu o intrebare mai /inedita/. Am 14 ani, impliniti in luna iulie. De ceva timp mi-a venit ideea asta sa incep sa lucrez(3-4 ore pe zi). As vrea sa lucrez online, de acasa. Sunt viitor student la jurnalism si as vrea sa intreb, oare este posibilitatea sa gasesc un call center care sa ma primeasca, sa practic asa ceva la ei?laughing. mersi!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 14 ani nu te primeste nimeni ca e ilegal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, chiar ca inedita. As putea sa zic ca pentru intrebarea asta am trait eu pana acum.

Din pacate, nu prea ai ce sa faci, ai numai 14 ani. De la 16 ani poti sa lucrezi cu acordul parintilor. Pana atunci nu ai ce sa faci.
Poti insa sa practici aceste lucruri, sa inveti despre ele si vezi cum te dezvolti pe acest plan. Vorbeste cu parintii tai despre asta.

Este frumos ca vrei sa faci asta si ca ai spirit inovator oarecum, dar... mai bine bucura-te de copilarie big grin Dupa nu o sa mai ai asa mult timp.

Numai bine! ^_^

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce mah? Deci tu la 14 ani deja esti viitor student? Si daca visezi la jurnalism, in loc sa cauti ceva de produs continut, tu vrei call center? Asa mai bine faci geografie sau alta facultate inutila...

| Wr3nch a răspuns:

Ti-a putut veni ca pana la 15 ani nu ai ce sa facilaughing Si atunci part-time cu acordul parintilor. Si de obicei firmele nu te iau daca nu ai 16, iar majoritatea prefera 18.

| Frank51 a răspuns:

Revino cand ai 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"14 ani, viitor student"
Esti foarte optimist. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lucra de la 18 ani. Sau de la 16 cu acordul parintilor.