| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

Vreau niste exemple de ceai verde sau ceai de slabit care este eficient si care nu este foarte scump! funda!:d

2 răspunsuri:
| stillhartu a răspuns:

Cea mai buna solutie mi se pare ceaiul verde. Il gasesti la plafare sau farmacii la un pret foarte bun. Iti recomand sa iti iei ceaiul sub forma de frunze si nu pliculete pentru ca este mult mai eficient asa. Pe cutia ceiului vei gasi si instructiuni de preparare. La inceput poti incerca sa-l bei fara zahar pentru ca, dupa parerea mea are un gust foarte bun si nu necesita indulcire. Daca insa nu-l poti bea asa, pune cat mai putin zahar. Am incercat si eu si nu pot sa zic ca vai, am slabit cateva kg dar cert e faptul ca m-am simtit mult mai bine si mai plina de viata. Si in plus, am putut renunta si la cafea datorita continutului de teina din ceai care are aceleasi efecte ale cafelei insa intr-un mod mult mai sanatos.

| LifeInPink a răspuns:

Ceai antiadipos( ceai verde, cutia este verde si cu scris chinezesc, sa gaseste la famacii si costa in jur de 5 lei )