| casillas15 a întrebat:

Buna TPU Vreau sa imi schimb sursa de tensiune la PC. Sursa pe care am folosit-o era de 400 W iar eu vreau sa pun una de putere mai mare 550-660 W. Se poate intampla ceva?, sa imi prajeasca (arda) componentele PC sau poate duce la distrugerea definitiva a PC?

2 răspunsuri:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Nu,eu mi-am schimbat-o de curand dupa ce mii s-a intamplat un incident nefericit, am schimbat sursa cu una mai proasta de vreo 400W nu s-a intamplat nimic, functioneaza bine acum pcu, doar ca se mai restarteaza destul de des.happy

| victorbold a răspuns:

Nu se arde nimic.O sa lucreze mai bine PC