| anonim_4396 a întrebat:

voi cum ati proceda in urmatorul caz:
Ei bine fac dansuri populare de mai bine de un an, imi plac mult, am avut multe concursuri, aparitii TV si mai am tot costumul cumparat.
Acum cateva zile am vazut un afis la noi in scoala, prin care se spunea faptul ca se fac insctieri la balet.se mentionau diferite varste, cand am ajuns sa citesc la 12-14 ani, eu am chiar 13 ani.
Baletul mi-a placut dintotdeauna, mi se pare un dans atat de rafinat si elegant, incat mi-as dori nespus sa incerc.Mama e destul de contra, spunandu-mi ca nu as putea fata.Profesoara mea de dans a facut balet de cand era mica si mi-a spus ca nu mai este nici o sansa sa pot practica.
Si acum ajung la concluzie...ce sa fac, mai degraba voi ce ati face? Mai este vreo speranta?
P.S:tin sa mentionez ca nu as renunta la dansuri populare nici in ruptul capului.

2 răspunsuri:
| BlackRockGirl a răspuns:

Eu te încurajez să incerci. De ce sa fii descurajată de faptul că timpul este pierdut și nu mai poți reuși? Crede-mă, atunci când îți dorești ceva cu adevărat poți face imposibilul să devină posibil. Explică-i mamei tale că pentru tine este important și îți dorești cu adevărat. :-)

| Lupu_Denis_1995 a răspuns:

Daca esti la balet trebuie sa faci spagatul sau sfoara. Daca erai de la vreo 5-6 ani acum puteai sa faci spagatul. Acuma nu ai ce face.

Întrebări recente