| Cornelia19 a întrebat:

Voi merge saptamana viitoare in excursie la Bucuresti si as vrea sa stiu ce concerte sunt in perioada asta!

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Între 7 şi 13 mai 2011, la Bucureşti are loc cea de-a 18 – a ediţie a Festivalului EUROPAfest.
`
În perioada 5-29 mai 2011 are loc cea de-a patra ediţie a "Turneului Naţional Stradivarius"
`
Joi, 12 mai 2011, trupa Vama revine în The Silver Church Club.
`
Între 7 şi 13 mai 2011, la Bucureşti are loc a 5-a ediţie a "Bucharest International Jazz Competition"
`
Sâmbătă, 14 mai 2011, în Wings Club din Bucureşti vor concerta membrii trupei Primordial.
`
Sâmbătă, 14 mai 2011, Jukebox Venue din Bucureşti vă aşteaptă la Fussion Party, cu Diana Bişinicu şi cei 8 instrumentişti ai săi.
`
Sâmbătă, 14 mai 2011, la Arenele Romane din Bucureşti are loc a treia petrecere arena dnb din 2011, DJ Set Sub Focus cu MC ID
`
Duminică, 15 mai 2011, Gentleman, imaginea muzicii reggae din Germania va concerta pentru prima dată în România, la Arenele Romane.
`
Joi, 19 mai 2011, de la ora 20:00, Dark Tranquillity revin în România pentru un concert în The Silver Church din Bucureşti.
`
Marţi, 17 mai 2011, INNA va concerta la Arenele Romane din Bucureşti.
`
Miercuri, 11 mai 2011, trupa Voltaj va concerta la Sala Palatului din Bucureşti.

Sper sa gasesti ceva care sa-ti placa
Distractie placuta :*

8 răspunsuri:
| TheLastDancer15 a răspuns:

Shakira: 7 mai 2011 din Piaţa Constituţiei din Bucureşti.

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Pe 7 mai va fi un concert cu Shakira in Piata Constitutiei si te mai poti uita pe acest site Http://www.iconcert.ro/concerte/concerte-2011...

| Vögeln a răspuns:

Http://www.iconcert.ro/concerte/concerte-2011 aici gasesti tot ce vrei:p. sper ca te-am ajutat:) fundita?

| SunShine a răspuns:

06.5 - The Static Age Control Club
06.5 - Ben Frost Control Club
07.5 - Ava Inferi Wings Club
07.5 - Shakira Piata Constitutiei
08.5 - Riverside Club Kulturhaus
14.5 - Primordial Wings Club
20.5 - Alix Perez Atelierul de productie
Cam atat sunt le-am luat din revista popcorn acum aparuta cel mai fain e cu Shakira poate o sa mergihappy

Pa, pa
Miiha

| stefun01 a răspuns:

Http://www.iconcert.ro/concerte/concerte-2011 uite aici scrie toate concertele

| Caliin46 a răspuns:

7 mai: Concert Shakira la Piata Constitutiei
8 mai:"Classical Meets Jazz" la Piaţa Constituţiei
10 mai: Concert Tudor Gheorghe la Sala Palatului
11 mai: Concert Voltaj la Sala Palatului
15 mai: Concert Gentleman la Arenele Romane
17 mai: Concert Inna la Arenele Romane
Sper ca iti sunt de folos happy

| Raengar a răspuns:

Http://www.sapteseri.ro/ro/evenimente/concerte/bucuresti/

vezi ca iti da toate concertele care vor urma recent