| SellyStefy00 a întrebat:

Vreau sa incerc sa fac podul din picioare dar nu pot. Am incercat si la perete sa fac si pe pat [ adica sa ma pun pe pat si sa-mi spun mainile pe podea si sa ma ridic cat mai sus pana il fac ] si cu un adult si sa pun mai intai o mana sau ambele dar nu pot! crying. Si a-si mai vrea sa stiu ca sa fac spagat sau sfoara ce trebuie sa fac va rooog ajutati-ma!
FUNDA?:*

Răspuns Câştigător
| Tzitzi12 a răspuns:

E iti sugerez sa te pui langa un perete, dulap, ceva rezistent si drept si te lasi in jos punandu-ti mainele pe perete, iar jos pe podea sa fie cateva perne, asa te vei ajuta de perete, cu mult exercitiu vei reusi! Iar cat despre spagat/sfoara, trebuie sa te lasi de sus, usor usor in jos, crede-ma! Am facut balent 4 ani si am destula experienta, cel putin eu asa am reusit!

3 răspunsuri:
| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Pentru. pod trebuie intinse mainile iar in momentul in carete lasi ti.le indoti cat sa "aterizezi„ pe ele, dupa doar te ți și îți aranjezi mâinile despre celalalte nu te prea pot ajuta caci suna băiat happy

| kiv1990 a răspuns:

Stii la unele exercitii renuntam cind simtim putina durere insa asa nu merge, trebuie sa rogi pe cineva sa te ajute

| scumpikasmyle a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai destula incredere in propriile fortze daca ai avea incredere in sine ai putea trebuie sa te apleci in urma stind in picioare apoi cu curaj sa dai drumul corpului si sa aterizezi pe mini...mult noroc si apropo niste pernutze te vor ajuta ...am patit-o si eu