| catyaida a întrebat:

Vreau si eu statusuri de dragoste..nu conteaza ca sunt triste sau vesele.dau funda!

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Vreau sa cred ca iti doresti un astfel de status doar pentru ca iti plac, fara a vrea sa demonstrezi ceva cuiva. Asadar iti voi da cateva exemple din colectia mea.

Daca stai sa-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i iubesti.

Iubirea daruita de tine m-a facut sa cred ca luna si soarele pot forma un intreg.

Dragostea este intelepciunea nebunului si nebunia inteleptului.

Love is the answer.

Hey, you' better listen, 'couse I'm warning you,/ Love is nerver simple with a complicated girl.

II ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora. Ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Only fools fall in love. And I guess I'm one of them.

Once you love someone, that person is a part of you forever,

Barbatii nu sunt gelosi pentru ca sunt indragostiti, ci se indragostesc pentru ca sunt gelosi.

Love is not a reason to cry.

Hate is easy, love takes courage.

Love me. It's the best thing you can do with your life.

I want you to want me.

Sentimentul nu dispare ca o vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara.

I don't miss you. I miss the person I thought you were. Don't come back hoping I'll be there.

I will always love the false image I had of you.

I told him to lie to me. He smiled and said "I love you".

Tine-ma aproape, pentru ca s-ar putea sa realizezi intr-o zi ca ai pierdut un diamant, in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele.

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie.

There's a big difference between a great love and the right love.

Three words, eight letters. Tell them and I'm yours.

If you truly want to be with a person, listen to your heart, and not all the voices from all the people around you.

Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead.

Un barbat nu isi dovedeste barbatia prin numarul femeilor cu care a fost, ci prin numarul celor pe care le-a refuzat, spunandu-le "Acasa ma asteapta femeia pe care o iubesc".

There will always be on "over" in "lover".

God gives us people to love and things to use, not things to love and people to use.

Dragostea este ca o clepsidra. Cand ti se umple inima, ti se goleste creierul.

Oare fluturii cand se indragostesc sim oameni in stomac?

I would die for you. But if you ask me to, than you're not worth it.

Nu sunt chiar cele pe care sa le gasesti zi de zi pe nethappy

2 răspunsuri:
| kimy22 a răspuns:

Daca nu te cauta cu siguranta nu-ti simte lipsa.
e aiurea cand realizezi ca o persoana nu-ti mai vorbeste asa cum o facea inainte.lacrimile sunt ca ploaia... doar ca nu spala strazi ci suflete.viata e ca zapada... oricine calca in ea va lasa o urma.being singel doesent mean that you're weak, it means that you're strong enought to wait what you deserve.]
scuze pentru greselile de scriere!]