| Didi_1530 a întrebat:

Buunaa! :*
La cate grade as putea sa-mi indrept parul? :-s Am o placa remington http://www.remington-style.ro/......0-10.html. La ce temperatura?:-s. Nu prea am mai folosit placa si nu vreau sa-mi ard parul.:(

Răspuns Câştigător
| Angel_8399 a răspuns:

Foloseste placa intotdeauna la 180 de grade ca altfel iti vei arde foarte tare parul si nu cred ca vrei asta.mai foloseste si un ulei de par.gen uleiul de masline sau uleiul de ricin ca ajuta la repararea firului de par. Aplici ca o masca de par timp de 5-10 minute.asta inainte sa faci baitsa cu 30 de minute.succes:*!

1 răspuns:
| riverflow a răspuns:

Depinde de cat iti este de subtire firul de par. Daca e subtire lasa-l la 190 grade. Daca e mai gros poti si pe la 200, 220 maxim. si daca folosesti placa oricum se arde, doar ai grija sa nu o folosesti prea des, pentru ca parul se deterioreaza usor.