| Cineva54321 a întrebat:

Cam cate aeroporturi sunt in toata lumea? Pute-ti macar sa-mi dati o aproximatie?

Răspuns Câştigător
| Bybi a răspuns:

"in lume exista 43867 de aeroporturi. Aceasta cifra este prezentata in raportul CIA pentru anul 2009. SUA detin pste o treime din numarul total de aeroporturi ale lumii, adica 15095. Pe locul doi se situeaza Brazilia cu 4000 de aeroporturi, cu peste 600 mai mult decat intreaga Uniune Europeana cu doar 3391. " (sursa: http://stiati-ca.com/aeroporturile-stiati-ca/)

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

In 2010 erau 44.000 (aproape). In 2013 probabil sunt putin peste 44.000.In Romania le avem pe astea: en.wikipedia.org/wiki/List_of_airports_in_Romania

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare.Eu as spune ca sunt aproximativ 40000 aeroporturi.O zi frumoasa sa ai

| alas a răspuns:

Vreo 300000000 de mii