| MyMindRules a întrebat:

Cand luam vacanta de Paste si cand cea de vara?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Anul scolar 2011-2012?
Vacanta de iarna incepe in 24 decembrie 2011 si se incheie in 15 ianuarie 2012 (23 decembrie este ultima zi de scoala)

Iata care sunt modificarile majore anuntate de ministrul Educatiei:
- Semestrul intai al anului scolar 2011-2012 va incepe luni 12 septembrie 2011 si se finalizeaza in 23 decembrie 2011. In acest interval va fi o vacanta pentru ciclul primar in intervalul 22 -30 octombrie. Vacanta de iarna incepe in 24 decembrie 2011 si se incheie in 15 ianuarie 2012, avand astfel trei saptamani.
- Semestrul al II-lea va incepe luni 16 ianuarie 2012 si se va incheia in 22 iunie 2012.
- Vacanta de primavara va fi in intervalul 7 -22 aprilie 2012, dupa care semestrul continua pana in 22 iunie 2012.
- Vacanta de vara dureaza din 23 iunie 2012 pana in 9 septembrie 2012.

Ministrul Educatiei a anuntat ca aceasta structura a anului scolar nu se va modifica.
Sursa:prokid.ro

5 răspunsuri:
| ciprianb a răspuns:

Vacanta de pasti o vom luat pe 13 aprilie si vom avea 2 saptamani. Daca esti a 8a sau a 12 vei lua vacanta pe 8 iunie, daca nu pe 15 iunie.

| maite13 a răspuns:

Vacanta de Paste 6 aprilie-22 aprilie; vacanta de vara 22iunie-9septembrie http://www.mateinfo.ro/structura-an-scolar

| Annamaia a răspuns:

Uam de pasti vacanta si va fi de pe 7 aprilie pan pe 22 aprilie iar cea de vara va fi de pe 22 iunie... FUNDA? :*:*:*

| JeaLxx a răspuns:

Vacanta de vara incepe din 23 iunie si tine pana pe 9 septembrie...vacanta de paste incepe din 7 aprilie si tine pana pe 22 aprilie

| Coman_Comancosmin_1998 a răspuns:

Nu stiu