| eu_2871 a întrebat:

Care imi zice si mie ce obiective nu trebuie ratate daca vizitezi Timisoara? Care este cel mai reprezentativ?
astept cat mai multe pareri
voturi si mersi

Răspuns Câştigător
| wiufh a răspuns:

Sincer nu stiu care sunt considerate cele mai importante obiective, dar eu locuiesc in Timisoara, si iti pot spune cate locuri care merita vazute. happy
In primul rand, Centrul, unde poti vedea Catedrala, sau poti urmari un spectacol la Opera, ori poti doar sa stai pe banca si sa te uiti la porumbei.
Daca vrei sa vezi si parcurile, cel mai interesant pentru vizitatori este Parcul Rozelor, in special daca nimeresti o seara in care sunt spectacole. De asemenea, poti vedea Parcul Poporului, Parcul Central... Parcul Copiilor a fost din pacate demolat.
Poti merge in Unirii, unde mai poti vizita o biserica, sau poti vedea muzeul de arta de acolo. In unele seri se sustin si acolo spectacole.
Iar daca vrei sa mergi si la cumparaturi, iti recomand Iulius Mall. happy
Ei, cam asta e tot ce iti pot recomanda eu, nu sunt multe, dar vei vedea ca fiecare are un farmec aparte.
Funda?