| Cubulets a întrebat:

Care melodie de-a lui michael jackson va place cel mai mult?

18 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Imi place foarte mult melodia heal the world dar si melodia you are not alone.Pe locul 3 se situeaza earth song apoi celelalte melodii. Dar toate melodiile lui sunt superbe, nu cred ca este vreo melodie care sa zici ca nu e frumoasa.R.I.P Michael sad

| Malvina24 a răspuns:

Iata un top 10 :

1. Thriller - Sarbatoarea Halloween-ului nu a mai fost niciodata la fel dupa aceasta melodie. Michael Jackson a fost primul care a creat un mini-musical, combinand cu foarte mare succes actoria si cantecul.

2. Black or White - Melodia, versurile si videoclipul au fost foarte controversate. Mai multe parti din videoclip au fost cenzurate din cauza violentei explicite. In momentul in care a fost lansata melodia, rasismul era "Inamicul public numarul 1".

3. Remember the time - Este o melodie care a facut furori in momentul in care a fost lansata.

4. Will you be there - Melodia a fost coloana sonora de la filmul "Free Willy".

5. Earth song - Filmat in Africa, videoclipul acestei melodii a impresionat pana la lacrimi mii de fani din intreaga lume.

6. Billie Jean - O noua melodie controversata, aupra careia s-au facut presupozitii ca povestea prezentata in videoclip il are ca personaj principal chiar pe Michael Jackson.

7. Bad - Atitudinea si stilul abordat in aceasta melodie i-au dus lui discul de platina.

8. Scream - Stilul exploziv, tonurile excentrice si colaborarea cu sora lui, Janet Jackson, a adus aceasta melodie pe primul locul in topurile muzicale din intreaga lume.

9. You are not alone - Aceasta melodie a impresionat pana la lacrimi mii de oameni din intreaga lume. In concertele sale, in momentul in care era interpretata aceasta melodie, toata sala era ridicata in picioare.

10. I just can't stop loving you - Chiar daca in momentul in care a lansat aceasta melodie, trecea prin momente foarte dificile, cantecul a avut un succes rasunator in intreaga lume!

Nimeni nu cred ca va alege o singura melodie! Era prea bun pentru a fi catalogat la o singura melodie! Ce imi placea mie mult la el erau miscarile lui de dans, off le ador!

| retouchan a răspuns:

The way you make me feel!

| bfvhjcv a răspuns:

Billie jean

| Iziii:x a răspuns:

Heal the world
Bad
Dirty Diana
Tie?happy

| Didu a răspuns:

Earth Song, Heal the world, Will you be there day dreaming

| CatalinaMarina a răspuns:

Earth Song.
Dar tiesmug?

| `KiddO` a răspuns:

Earth song :X

| Monique_3125 a răspuns:

Buna!
Imi place foarte mult "Heal the world":X

| Serendipity17 a răspuns:

Thriller

| A_5617 a răspuns:

Bad si Thriller

| teodoram a răspuns:

We are the world

| criss:) a răspuns:

Dirty Dianahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac mai toate melodiile lui, insa cel mai mult m-a impresionat melodia Heal the world

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodia monster si hollywood tonight

| marius297 a răspuns:

Billy jean

| RezroL(̾●̮̮̃̾•̃̾) a răspuns:

Smoth Criminal tongue