| BalonashCuHeliu a întrebat:

Care stiti bancuri haioase? imi scrieti si miehappypls...Doar de plictisealahappy

Răspuns Câştigător
| cocosnucifera a răspuns:

"Cativa baieti de 14-15 ani stau pe scaune in tramvai. O batrana langa ei, in picioare:
- Ehe, nu mai sunt cavaleri in ziua de azi…
Unul dintre baieti:
- Cavaleri sunt, da’ nu mai sunt locuri."

"Chelner, in supa mea inoata o musca!
- Si ce ati vrea sa fac, sa chem salvamarul?"

"O fata frumoasa asteapta autobuzul sa se intoarca acasa.Brus un sofer opreste masina si o intreaba pe fata:
-Va pot conduce acasa, domnisoara?
-Nu ma deranjeaza, dar unde stati?"

"Bună Evanna! Bună Puckky! ce faci Evanna? Bine tu ooo Evanna eu fac multe lucruri ca acest mare teatru de Pipilica Jonjs"

"Lupul, ursul si vulpea merg rupti de beti prin padure. Iepurele ii vede si foloseste din plin ocazia ivita spre ai ciomagi bine pe toti trei.
In ziua urmatoare se face adunare in padure si leul ii intreaba pe cei trei:
-Cum arata faptasul?
-Cei trei nu-si mai pot aduce aminte decat de un semn al victoriei (V-vezi urechile iepurasului).
La care iepurasul spune viperei:
-Se strange cercul!"

"Iepurasul la farmacie:
-Dati-mi va rog un kil de morcovi.
-Ba smechere, aici e farmacie nu aprozar. Dispari imediat ca ma enervezi.
A doua zi:
-Va rog frumos, dati-mi si mie un kil de morcovi.
-Faci pe nebunu', da? Daca te mai prind ca vii o data sa-mi ceri morcovi te agat de urechi pe perete.
A treia zi:
-Va rog frumos, vreau si eu niste morcovi.
L-a luat si l-a agatat pe perete.
Pe peretele opus, poza lui Ceausescu.
Zice iepurasul:
-Si tu, tot pentru morcovi?"

"Regizorul ii spune unei actrite:
-Daca o sa ma asculti in toate, vom avea un Oscar!
-Si daca o sa fie fata, ce nume ii vom da?"

"-Ce faci, domnule! De ce pleci? Piesa inca nu s-a terminat.
-Tocmai de asta plec!"

"-Actorul X, care-i atat de comic pe scena, de ce o fi atat de serios in viata?
-Se odihneste!"

"-Maestre, ce parere aveti, o ucid bine pe Desdemona in actul final?
-Da, tinere, insa mult mai bine il ucizi pe Shakespeare!"

"Examen de absolvire la Academia de Marina.
-Ce faci daca in navei vine un uragan strasnic, chiar canbd esti aproape de tarm?
-Arunc imediat ancora, domnul comandant.
-Si daca vine imediat un alt uragan din spate?
-Arunc din nou ancora, domnule.
-Si daca vine altul de la tribord?
-Ordon aruncarea arcorei...
-Si de unde ai tu atatea ancore?
-Dar dumneavoastra de unde ati facut rost de atatea uragane?"

"- De ce a strigat Stefen cel Mare la batalia de la Vaslui "Inaintee"?
- Pt ca era cu spatele la turci!"

"- Stii bancul cu statuia?
-?!
- Statu' ia tot!"

"De ce femeile au talpile mai mici decat barbatii?
E o chestie de evolutie care le ajuta sa stea mai aproape de chiuveta de la bucatarie."

"O persoana se naste blonda sau devine blonda?
Se accepta ambele variante, e inuman sa dam vina numai pe parinti!"

"-Care este asemanarea dintre o balega si un politai?
-Amandoi stau in mijlocul drumului!"

4 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Intr-un bar, la o ora inaintata, un tip marcat de numarul de pahare scoate un ragait gospodaresc. O doamna de langa el ii replica jignita:
- Nu ti-e rusine sa ragai asa inaintea unei doamne?
- Ma scuzati, n-am stiut ca era randul dumneavoastra!

Un barbat la librarie catre vinzatoare:

- As dori cartea cu titlul "Superioritatea barbatului fata de femeie"!

- Utopie si SF-uri la etajul 1, va rog!

De ce nu maninca politistii covrigi? Nu le pot desface nodurile...

Doua tipe intr-o masina, la volan o blonda, semaforul rosu, se opresc:
- Mama ai vazut ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul asta... l-am mai vazut, hai sa mergem!

Merge unu cu nevasta sa ia cina la resturant.
Farfuria de supa se varsa perochia ei cea noua.
Suparata si asteptand sa fie consolata de sotul romantic zice:
- Uite cum arat, ca o scroafa!
El raspundesickSi te-ai mai si murdarit pe deasupra!

Cand Chuck Norris face flotari, nu se ridica pe el, el impinge pamantul in jos.

Ce e mare, neagra, uleioasa, scoate mult fum si taie morcovii in 5?
-Masina romaneasca de taiat morcovi in 4.

Ziua de nastere a lui B.B.King. Sotia se gandea ce cadou sa-i faca; el fiind faimos si avand de toate se tot gandeste si-i vine ideea: se duce la un "tatoo place" si isi tatueaza pe fund initialele sotului-pe o buca "B" si pe cealalta "B". Seara vine B.B.King acasa, sotia il intampina numai in halat: "Happy birthday, darling! Ti-am facut un cadou surpriza" Si spunind asta se dezbraca, se intoarce cu spatele la el si se apleaca. La care el: "Foarte impresionant, dar cine dracu' e BOB? "

Sotia mea afirma ca este foarte sanatos sa consum alimente crude.
- Da, nici nevestei mele nu-i place sa gateasca.

Doi canibali stau in pom. Pe jos trece un cavaler in armura. Unul dintre ei spune:
- Azi mincam conserve!

Parintii lui Bula il lasa singur acasa numai pentru. cateva ore, si ca sa nu faca prostii pune un disc cu povesti. La intoarcere aud urlete infioratoare inca de la scara blocului, zici ca erau scoase de un posedat! "DA VREAU! DA VREAU!"...
Fug parintii lui bulisor cat pot ei de repede intra in casa si il gasesc pe saracul bulisor cu clabuci, si spume la gura, cu parul smuls din cap si zbierand la infinit: "DA VREAU! DA VREAU!"
...si discul:"Copii, vreti sa va spun o poveste? Copii, vreti sa va spun o poveste? Copii, vreti sa va spun o poveste?"

| Piticaaa a răspuns:

2 rosii pe autostrada. Una catre cealalta:
- Soroooo, vine un autocar!
-Eteeeee *fleosc*laughing))))

2 ciori zburau. Una catre cealalta:
-Uite-un stalp de *betoooon*.laughing

| AidaAmaranta a răspuns:

Eu stiu cu vampiri.

Un vampir umbla noaptea prin parc, si intalneste o tpia bomba.si spune.
-Buna! Sunt vampiri, si sug sangele!
LA care tip:
-Si eu sug p*** dar tot nu am dau mare.

Alta ar mai fi.

Un vampiri bantuie noaptea prin strazi.La un momendat vede o casa rosie cu un etaj.Bate la usa.Si iese o tipa buna rau.laughing
-Woow, esti buna rau.eu am venit sa-ti sug sangele!
-Cu un etaj mai sus, aici se suge doar p***

Răspuns utilizator avertizat