| missdany a întrebat:

Care sunt cartile cele mai interesante in engleza/franceza sau romana?

Răspuns Câştigător
| AlexandraR a răspuns:

în română mi-a plăcut foarte mult J.D.Salinger - de veche-n lanul de secara, Dostoievki - Amintiri din casa morților, Microromane, și Gogol, se lălăie, dar scrie frumos, nah, îmi place literatura rusă; în franceză îmi place Bernard Werber, e contemporan, sf-ist, Paradis sur mesure e facinanată, despre un potențial război, apocalipsă, nah dacă te fascinează așa ceva, ți-o recomand, dar, dacă cauți găsești G. Flaubert, A.Camus, cred că mai sunt ediții și în franceză, iar la engleză pas!

2 răspunsuri:
| RossSaid a răspuns:

In engleza happy
Categoric!

| RossSaid a răspuns:

In engleza!
Tu pe care le preferi?