| nutzu' a întrebat:

Care sunt jucatorii tau preferati de fotbal...si va rog frumos sa imi explicati de ce...(nu vreau sa aud chestii de genul mesii, dar nu stii de ce si ai auzit si tu la televizor de el)... cel mai frumos raspuns ia fundita.

Răspuns Câştigător
| ATB a răspuns:

Desi sunt stelist imi place mult cum joaca N'doye de la Dinamo. E un jucator bun si mai ales imi place ca el joca doar de dragul de a juca football. Are o avere destul de mare sunt sigur ca impreuna cu banii familiei lui ar putea fi actionar la Dinamo, insa el joaca football ii place se vede asta, se daruieste echipei are un sut puternic si precis de la distanta ceea ce este impresionant. Imi place stilul lui, stilul cum se imbraca si am un respect deosebit pentru sacrificiul si placerea de joc de care da dovada meci de meci. Eu l-as propune capitan. Inca o faza, atunci cand au intrat suporterii lui Dinamo pe teren, ambele echipe si albitrii chiar si oamenii de la paza fugeau din calea lor, numai N'doye a avut curaj sa stea sa le vorbeasca. Messi si C. Ronaldo sunt jucatori impresionanti dar cu toate astea niciodata nu mi-au placut ce-i mai buni, ci' cei mai modesti si care joaca bine, fiind in ascensiune.

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mie imi place de Marica pentu ca e un jucator bun si e si dragutbig grin.

| Pepper9 a răspuns:

Buna.
Jucatorul meu preferat din fotbal este Petre Marin de la Steaua.Are 37 de ani dar parca are vreo 25-26. Ii incurajeaza pe noii veniti/jucatorii tineri, chiar si pe cei experimenta. El ar putea de mult sa se lase de fotbal si sa devina un angajat al Stelei, dar el a preferat sa joace fotbal pentru ca lui ii place sportul pe care il practica de vreo 17-18-19 ani si vrea sa mai joace si daca nu o sa se accidenteze o sa mai joace vreo 2-3 ani de performanta si va juca bine, cum face de obicei. Dar cum sprinteaza, cum se implica in joc, mai rar vezi asa ceva.

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Jucatorul meu preferat este Mihai Costea.Imi place pentru ca este talentat si are potential.Este tanar si este de perspectiva.Are acel ceva specific atacantilor "pur-sange"happy. Sper sa-l vad peste ceva timp la o echipa buna de afara, nu sa-si piarda tineretea la Craiova unde Mititelu se pune capra Steleiangry.

| Rizer a răspuns:

Cel mai bun de la Inter, s-a descurcat de multe ori în situaţii complicate", a scris sursa citată, care i-a acordat românului nota 7, cea mai mare primită de un jucător de la Inter.

Tot nota 7 a primit-o Chivu şi de la agenţia Calciomercato. "Este un jucător care dă siguranţă. Păcat pentru cartonaşul galben, dar intervenţia la Messi a fost una de mare apărător", a notat Calciomercato.

Site-ul tuttomercatoweb.com l-a notat pe Chivu cu 6, 5: "Trimis pe banda stângă, românul nu a dezamăgit: a reuşit să-i oprească pe Messi şi Alves, a beneficiat de ajutorul lui Muntari, dar s-a descurcat bine şi singur".

Echipa Internazionale Milano, cu Cristian Chivu pe teren tot meciul, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, în compania formaţiei FC Barcelona, în prima etapă a grupei F a Ligii Campionilor.

| night_crawler a răspuns:

Petre Marin...joaca fotbal la cel mai inalt nivel de vreo 15 ani cred...n-am mai vazut un asemenea jucator cu un asemenea caracter...tot timpul da totul la antrenamente si intotdeauna da incredere tinerilor jucatori pe teren...bv lui...este tu adevarat profesionist...si daca o va tine tot asa greu va mai fi scos din echipa Stelei...este un model de urmat pentru tinerii jucatori din zilele noastre... fara fite sau viata de noapte...respect Petre Marinhappy

| Slowmotioon a răspuns:

Pentru mine un mare fan este C.ronaldo.m-a impresionat atit prin modul sau de a fi pe teren adaptabil oricarei situatii, dar tot odata pentru devotamentul sau! Plus de asta, am multe de invatat de la el, pentru ca joc si eu la un club din orasul meu! Si sa nu uitam jucatori buni se gasesc si la noi in tara! unu-l dintre ei este C.Tanase.destul de tinar cu un viitor mare inainte! Succes tuturoor, asta imi place!

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Alexandre Pato --Un tanar talentat are nu a renuntat la lupta chiar daca a fost nevoit sa stea pe banca in detrimentul "vedetelor" gen: Ronaldinho, Kaka ( acum ceva timp), Beckam.etc.Pe mine mereu m`a impresionat prin daruirea de care a dat dovada. si binenteles prin performantele salewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mirel Rădoi, îmi este simpatic.
Pa, pa.