| alle026 a întrebat:

Care sunt secretele magiei negre?

6 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu exista magie neagra sau alba, magia in sine e aceeasi, numai scopul face diferenta.

| thegatekeeper a răspuns:

Daca te apuci sa studiezi niste lucrari de baza in domeniu, ai sa observi ca nu este niciun secret, ci mult efort si energie pe care trebuie sa le investesti in scopul propus, plus anumite riscuri pe care esti nevoit sa ti le asumi, daca te hotarasti sa practici. Iti recomand cartea "Magia neagra" de Dr. Paul Stefanescu. Explica relativ simplu pe ce se bazeaza si cam tot ce trebuie sa stii inainte sa te gandesti sa practici magia neagra. Pe scurt, necesita concentrare, vointa si imaginatie. Este totul explicat cat se poate de rational si din punct de vedere stiintific, sa zic asa, in cartea respectiva. Din pacate, nu se gasesti si in varianta pdf, insa o poti gasi la biblioteca sau in librarii, cel mai probabil la sectia "ezoterism".

| Urpaniel a răspuns:

Cartoon Network?

| Solsagan a răspuns:

Le găseşti în biblie.

| MisterIntunecat a răspuns:

Mai bine nu...
Dar.
În orice caz, dacă vrei să ști mai multe add pe mess la : starylee19

| maximpaduraru a răspuns:

E pacat sa folosesti magia neagra...Ritmuri tribale, papusi magice, ritualuri in care sunt invocate forte necunoscute... funda?