| ♥Anto* a întrebat:

Cat timp nu mai are voie sa joace un fotbalist odata ce a luat cartonas rosu? mai exact cate meciuri?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Daca primeste cartonasul rosu drept cumul a doua cartonase galbene o singura etapa ( un meci ). Daca primeste cartonas rosu direct in 80 % din cazuri sta macar doua etape. Asta ramane de stabilit de catre comise. Poate sta si 6 sau mai multe etape in functie de gravitatea gestului nesportiv.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de gravitatea faptei pentru care a primit cartonasul, poate fi suspendat de una la mai multe etape(daca bine imi amintesc fostul fotbalist Ionel Ganea a primit 16 etape pentru strangerea de gat a unui arbitru asistent), suspendarea concreta o hotaraste Comisia de disciplina.

| RUMBURAK a răspuns:

Un meci. daca a accidentat dur. poate fi suspendat mai multe etape. dar in rest regula este un meci.

| muresanul a răspuns:

2 etape