| Tadotaki_8217 a întrebat:

Cat trăiește un fluture?

Răspuns Câştigător
| Florin6326 a răspuns:

In general traieste pana moare(glumesc). Depinde de specie, sunt fluturi care traiesc doar o zi.

6 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Fluturii trăiesc între minimum o săptămână şi maximum un an, depinde de specie.

| Owakey a răspuns:

Bună!

În primul rând, există o diferenţa foarte mare între diferitele tipuri de fluturi (ca durată de viaţă). Unii pot trăi o zi, alţii o lună, alţii mai mult... dacă poţi fi mai precis, plus am şi eu o întrebare pentru tine: cunoşti termenul de Google? Acolo găseşti toate răspunsurile.

Baftă!

| ZuzaTA a răspuns:

Hey:x Fluturii micuti traiesc cateva zile http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si fluturii mai mari cum ar fi monarh traiesc 1 an http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te'am ajutat :d Fundita?;;);;);;)

| jjeleu a răspuns:

O zi din cate se spune

Răspuns utilizator avertizat
| Tadotaki_8217 explică:

Si eu tot o zi stiam, si da. Cunosc termenul de google, dar vroiam sa stiu ce credeti sau ati auzit sau ati invatat voi. E moarte?!