| Flavianadx a întrebat:

Cate zile pe saptamana va treziti dimineata?
Eu azi am reusit in sfarsit, adica la 11.45.
Am facut cafeaua, am urmarit emisiunea preferata, am bagat la spalat, m-am imbaiat si acum plec la piscina.
Vedeti ce bine e sa te trezesti dimineata?

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, sant zile cand ma scol la 6 dimineata pentru a pleca unde trebuie sa ajung, zile cand pot dormi pana la 8 sau 9 dimineata.

| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui ca 11, 45 este dimineata?
Sa te scoli ca mine si ca altii la 5, 30- 6, 00. Abia atunci poti spune ca te trezesti dimineata.
Puturosii se trezesc dupa 11.

| MihaelaDart a răspuns:

Intre 06:30 - 8:30 ma trezesc. Imi scot cainii la plimbarea de dimineata, fac cafeaua sotului, ma apuc de mancare, ceva treburi prin casa si la 12:30-13 ne punem sa luam masa de pranz. Lucram amandoi de acasa, asa ca pe timpul zilei putem face orice fara sa avem vreun sef sa ne bata la cap. Iar orele de somn sunt intre 22-23.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când dimineața pe răcoare
Te trezești fără efort,
Și nimic nu te doare,
Să fii sigur că ești mort.
(Zeno Turdeanu).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... felicitari pentru viata buna pe care o duci big grin si multumim pentru ca ai impartasit asta cu noi.
Si inteleg ironia... sarcastica pe care ai incercat sa o faci (: desi...

Referitor la mine, inainte cand mergeam fizic la lucru, ma trezeam pe la 7 fara. Dupa, de acasa am inceput sa ma trezesc numai pe la 10. In weekend-uri pe la 13.

| Flavianadx explică (pentru DoarBogdan):

Frate ce cauta un om la ora aia afara?
Am iesit odata la 7 afara ca nu am putut sa dorm noaptea aia. M-am dus la non stop sa-mi iau ceva.
Era cu totul alta lume pe strada la ora aia. Niste vite urlau ca la ele pe camp cu cremvurstu in gat, in statia de autobuz. Niste domni ieseau cu berica din magazin pe sapte carari.
Crema societatii. Bine ca isi au orele lor de activitate. Pacat ca s-a scos carantina din primavara lu '20.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Flavianadx):

Probabil, daca nu ar fi oameni afara pe la ora aia, lumea ar inceta sa mai fie cum a fost pana acum, nu? :/
Nu curent, nu internet, nu alte servicii... si atunci nu am mai putea sa urmarim emisiunea preferata.

| Flavianadx explică (pentru DoarBogdan):

Adica atunci cand pica curentul sau merge prost netu intra in tura domnu cu petu de bere la subrat? laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Toate. 6:40 de luni pana vineri, 8:05 in weekend, dar de regula ma trezesc inainte sa sune ceasul... big grin

| Wr3nch a răspuns:

11.45? Ma trezesc 2 zile la 7 si 2 la 6laughing La 11.45 deja e amiaza lol.

| Flavianadx explică (pentru Wr3nch):

Du-te ma! Pe ce santier lucrezi?

| Catrice a răspuns:

Omg cum sa te trezești asa dimineață? surprise Cel mai devreme m-am trezit la 11:59:37 straight face

| Celcestietot a răspuns:

Si eu ma trezesc dimineata pe la 13:40, am progresat in timp.

| Flavianadx explică (pentru Celcestietot):

Esti omul meu hai sa ne facem o asociatie. Bine ca prinzi 2-3 ore de lumina pe zi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Flavianadx):

Fantastic. Asociatia Clubului de Noapte din Bucuresti - A.C.N.B. Unde ne intalnim ca sa dam o petrecere nocturna?

| Flavianadx explică (pentru Celcestietot):

La balaceanca laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Flavianadx):

Haha laughing

| Frank51 a răspuns:

Zilnic la 9:15.

| gabicoo a răspuns:

Ești videochatistă și lucrezi în schimbul trei cumva?
Întreb pentru un prieten!
hee hee

| Flavianadx explică (pentru gabicoo):

Da uite acum intru laughing Sa-si faca programare din timp ca am locuri libere tocmai la primavara.

| Lukasssz a răspuns:

Eu la 12 dupa amiaza ma culc laughing

| dinaprilie a răspuns:

In alte locuri pana la ora asta erai deja batuta pentru aroganta. Daca nu ai nimic de spus incearca sa te abtii.

| Flavianadx explică (pentru dinaprilie):

Sa te abtii tu in locurile prin care misuni. Ca acolo sigur te cenzureaza cineva cu bulanul pe spinare.

| dinaprilie a răspuns (pentru Flavianadx):

Tanara, cruda. Ai grija de corpul tau ca pare ca e tot ce ai.

| sadrian46 a răspuns (pentru dinaprilie):

E ușor a scrie versuri când nimic nu ai a spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 zile din 5. Uneori și 6.

| acerr a răspuns:

De obicei dupa 11, chair si 13. tinind cont ca ma culc pe la 5

| florin926481f a răspuns:

Eu ma trezesc toata saptamana la 5:00, ce viata au uniisad

| Flavianadx explică (pentru florin926481f):

Ce pasiuni ai de te tin in picioare la 5 dimineata?

| darrio2007 a răspuns (pentru Flavianadx):

Poate pleaca la munca!

Răspuns utilizator avertizat
| AdeLeu a răspuns:

Cam in fiecare zi. Prefer sa imi traiesc viata, nu sa mi-o dormstraight face)) Chiar fortat imi pun alarma, daca nu-mi pun alarma, ma trezesc cam tarzior, nu prea o sa fiu obosit la culcare si iar adorm pe la 5-6 dim laughing Prefer trezit dimineața, baut cafeluta, scos câinii la plimbare etc

| Dariaa90 a răspuns:

Într-adevăr, ar fi bine ușor ușor sa te înveți a trezi dimineața, și aici vb strict pentru sănătatea ta, in primul rând ați regla ritmul veghe-somn, normalizarea orologiul biologic intern și cel mai important, pentru o buna dezvoltare mentală.

| Flavianadx explică (pentru Dariaa90):

N-are treaba cu sanatatea. Atata timp cat imi asigur cele 10 ore de somn recomandate pot sa ma culc si la 3 am.

| Dariaa90 a răspuns (pentru Flavianadx):

laughing domnișoara, aici te greșești, somnul sănătos este între 22 și panala apariția primei raze de soare, atunci doar se secreta hormonul melatonina care raspunde de sănătatea mentală și psihică. Doar atunci somnul este somn, in rest nu te ajuta cu nimic. In fine, succese domnișoara.

| Valkyrie95 a răspuns:

Cam toate. In general ma trezesc pe la 9:30- 10.
Mi-a luat mult timp sa inteleg ca nu e vina mea ca nu sunt matinala (mi-e greu sa ma trezesc la 7-8 dimineata) si ca e foarte ok. Nu suntem toti "early birds".
Partea cea mai buna e ca am un job flexibil care se potriveste ritmului meu.