| catalinmititel a întrebat:

Caut exemple de obiecte in forma de dreptunghi? va rog dati-mi

Răspuns Câştigător
| andreabecsek a răspuns:

Dulap, usa, pat, geam,, carte, calorifer, patura, valiza, tastatura, album foto, cutia postala, caiete, liniar, sertar, perna, tablou,calendar, fata de masa, cearsaf, rama foto, oglinda, radio.
Sper ca ajung. Am fost prima si am enumerat multe.
Funda?big grin

3 răspunsuri:
| BloodPrison a răspuns:

Monitorul calculatoruluilaughing
tablouri
carti
caiete
covorullaughing

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Monitorul de la calculator, foaia,biroul,tastatura,caietul,dulapul,patul,perina,fata-de-masa,usa,perdeaua, tabla de sah, etc...
iti dau un indiciu uita`te in camera ta si vezi obiecte care au forma de dreptunghi

| Wally26 a răspuns:

Tastatura, telefonul, laptop, foaia, un tablou, geamul, usa, covorul, o placa de parchet, o placa de gresie, oglinda dreptunghiulara, o poza, penarul, trusa geometrica, caiet, carte, tabla de scris, o bucata de lemn dreptunghiulara, o caramida, etc