| wolfves a întrebat:

Ce activitati pot face in casa pentru a scapa de plictiseala? Fara calculator, telefon, televizor, tableta, nu vreau sa stau toata ziua cu ochii in ecrane.

9 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Poti sa citesti.

| chuckmanson a răspuns:

Cărți

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Citești, desenezi, îți pictezi hainele, faci proiecte handmade/diy, faci un sport, redecorezi etc.

| Simpatic a răspuns:

Sau iesi afara si te plimbi, e soare e frumos merita, nu conteaza ca esti de unul singur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Puzzle

| MihaiMihai2000 a răspuns:

Dacă ai o bandă de alergat, pune-o în funcțiune.

| laSoledad a răspuns:

Fa-ti curat in casa sau redecoreaza. Organizeaza-ti mai eficient lucrurile. Iesi afara din casa si inscrie-te in activitati de voluntariat pentru tineri, gen fundatii comunitare care ajuta copiii nevoiasi, crucea rosie, organizatii de mediu, evenimente si festivaluri culturale - teatru, muzica, film - astia au nevoie de voluntari tineri pentru organizarea evenimentelor, ca bonus, intri pe gratis, întâlnești oameni noi cu interese comune, întâlneșt artisti straini, exersezi o limba straina si vorbitul in public, inveti sa fii mai organizat, iar mai presus de toate, faci miscare si-ti dezvolti cunostintele prin cultura. De plictiseala nu vei scapa niciodata stand in casa, ci iesind din zona ta de confort.

| Sn4k3 a răspuns:

Citit, sport, dormit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa citesti o carte, sau sa iesi afara la aer, sa te plimbi cu prietenii prin parc sau la un suc.
Daca stai toata ziua in casa, o sa iti fie din ce in ce mai greu sa iesi afara si sa socializezi.