| Alex33333 a întrebat:

Ar merita o Tableta de ziua mea? Daca nu ce altceva ar merita.Am psp consola xbox360 1 calculator 1 televizor 1laptop. Vreau parerea voastra va rog frumos.Multumesc!

3 răspunsuri:
| GGL a răspuns:

Console de jocuri nu se merita sa cumperi acum deoarece trebuie sa apara in curand(1-2 ani) versiunile noi de la xbox si playstation. cel mai bine este sa iti iei un calculator. cu aproximativ 3000RON poti achizitiona un sistem foarte potent.

| onlym3 a răspuns:

Un calculator ar fi ceva mai recomandat pentru ca practic cu el poti face mai multe spre deosebire de o consola(indiferent ca e vorba de psp/playstation/xbox360/wii etc) dar sincer daca vrei o consola xbox360 nu are rost sa astepti 1-2 ani sa apara versiunea noua pentru ca merge orice joc nou pe orice model chiar daca e vorba de un model vechi pentru ca toate au aceeasi performanta la procesor si la placa video, singura diferenta intre ele este si va fi:hardul mai mare si ca aspect dar eu nu vad rostul la consola sa ai hardul de exemplu de 250gb(eu unul am o consola xbox 360 elite de 120gb si imi ajunge, iti copiezi pe el cateva jocuri pe el si ai ce juca 3-4 luni pana le termini pe toate, acu` 5 luni cred mi-am copiat 7 jocuri pe hard, al meu e modat, si abia 4 am terminat si mai am de jucat..si in plus de asta mi-a mai ramas si spatiu liber).
Si recent mi-am facut si eu un computer din piese, am dat in total 2200ron si in banii asta, acest minim poti sa ai:placa de baza asrock care suporta procesoarele noi, un dual core i3 de 3. 2ghz, hard de 1tb, 4gb rami ddr3, placa video nVIDIA decenta, carcasa, sursa si cam atat(si nu mai am nici o treaba cu nici un joc nou aparut, toate merg brici, cel putin momentan)

| PartyLoll a răspuns:

Ia ceva ce nu ai. Happy Bday!