| AaNnCcUuTtZzAa a întrebat:

Ce diferenta este intre model si fotomodel

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Fotomodel doar pozeaza pentru fotografii, picturi (n-are importanta inaltimea ei), insa model mai si defileaza pe podium, trebuie sa fie o persoana supla, frumoasa si cat mai inalta. day dreaming

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Model este acea persoana care pozeaza unor artisti - pictori, sculptori - ori care prezinta moda - imbracaminte, incaltaminte, bijuterii etc.
Fotomodel este persoana care pozeaza fotografilor.

NOname
| NOname a răspuns:

@AaNnCcUuTtZzAa, mersi! happy Ma bucur, ca ti-am fost de folos! day dreaming

| KellyGreen a răspuns:

Fotomodel=persoană care pozează ca model fotografic
model=persoana care defileaza pe scena
imi dai fundita?

| Diana7383 a răspuns:

Fotomodel
se intelege si prin denumire
foto=poza
persoana care pozeaza pentru diferite companii de exemplu haine si incalltaminte pentru asi afce reclama
iar modelul
defileaza pe scena tot in scopul asta numai ca nu pentru a face poze ci pentru a face reclama unor anumite haine
:*