| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferența dintre model și fotomodel?

Răspuns Câştigător
| Slovcehov a răspuns:

Modelul e pe podium, trebuie sa fie inalt si slab sa nu aiba forme ca sa puna haina in valoare
Fotomodelul poate avea orice inaltime trebuie sa fie doar fotogenic, unii sunt doar fotomodele de maini, de picioare, de bust depinde pentru ce pozeaza in general case de moda, reviste

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Model e un termen serios generalizat la orice tip de persoana isi expune figura si corpul in public, de la videochat/only fans pana la top modele de gen Victoria's Secret Angels

foto-model poate sa fie si model, poate sa fie actrita, samd dar se ocupa mai mult cu faptul ca face poze cu figura ei/lui

cea mai celebra foto-model a fost Marlin Monroe... care si cand era deja destul de trecuta, le-a dat peste nas unora care spuneau ca nu mai poate sa fie mare, si a facut o sesiune de poze absolut GROZAVAwinking

| sparklingqueen a răspuns:

Modelul e pentru haine, mai pe scurt pentru corp, si fotomodelul e pentru fata sau alte parti ale corpului maini picioare etc

| anonim_4396 explică (pentru sparklingqueen):

Corect

| Kiran a răspuns:

Hmm. modelul este asemenea unui manechin dintr-un magazin. diferenta e ca modelul merge din punctul X in punctul Y intr-un mod ce arata valorile imbracamintei.
Fotomodelul este valoarea umana. cat de "zeiesc" pot ajunge unele persoane fizic. nu conteaza hainele sau ideologia ci doar cum arata, asemenea unui dans senzual la bara facuta de o dansatoare. nu te intereseaza cine e. dar te excita. xDD