| Nicole_8066 a întrebat:

Ce e cu mingea aceea mica de la videoclipurile de pe youtube? Cand dau click se aud niste sunete aiurea si nu-i vad rostul, stie cineva la ce foloseste? Dau fundita.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Este zgomotul produs de un instrument numit VUVUZELA, il au multi fanii de la campionatu mondial de fotbal din Africa de Sud, dupa parerea mea este destul de enervant sa stai la meciuri si sa sune asa urat, este unpic deranjant la televizor, dar sa fii pe acel stadion. Asta este daca il organizeaza in tarii fara prea multa traditie in fotbal, in fine. DECI SUNETU ESTE O REPRODUCERE A SUNETULUI DE VUVUZELA.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Dupa terminarea campionatului mingea va disparea, la fel si sunetul de vuvuzela.

| zzzuperman a răspuns:

Nu-ai auzit de vuvuzela surprise pe ce planeta traiesti, nu folosesc la nimic is de fun thinking

| maniac a răspuns:

Probabil testeaza sa vezi daca iti merg boxelelaughing

| Nicole_8066 explică:

Nu sunt microbista, asa ca nu aveam de unde sa stiu.Multumesc tuturor!:*

| Aliiiin a răspuns:

E zgomotul vuvuzelei pentru mondial