| lSarcastiquel a întrebat:

Ce este liceul pedagogic?

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Daca il ai poti deveni educatoare, invatatoare, iar functia de profesor se poate ocupa doar daca absolvi o facultate de litere, matematica, chimie - biologie etc.
Poti ocupa si alte functii la care se cere doar liceul, insa atunci inseamna ca, de fapt, te descalifici, nu mai lucrezi in domeniul in care te-ai pregatit.
Poti sa faci si o alta facultate daca vrei sa devii jurist ori economist insa trebuie sa te interesezi la ce anume se da examan sau daca se accepta dosare de la absolventii liceului pedagogic. Mult succes!

10 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Locul de unde iesi un bugetar cu salariu redus, ce va fi luat peste picior de toti copiii intre 3-11 ani.

| Latinmoon a răspuns:

Liceul in urma caruia devi educator/invatator 1-4!winking
Good luck!

| Delicacy a răspuns:

Este un liceu cu profil vocaţional, adică pedagogic cu specializarea educator-învăţător. După terminarea anilor de studiu, vei putea să profesezi ca educator sau învăţător.Şi eu sunt la un asemenea profil.

| Niiiicu a răspuns:

Este liceul pe care daca il termini vei iesi cu profesia de educatoare sau invatatoarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un liceu in care faci o pregatire pedagocica, este o pegatire pentru cei care vor sa lucreze in educatie(gen educator sau invatator, uneori si profesor).

| Against a răspuns:

Liceul unde se pune accent de devenirea de profesor, ai sa faci si practica pe aceasta medota.

| anonymosul a răspuns:

Liceul pedagogic este liceul unde inveti cum sa te comporti cu elevi
Dupa terminarea liceului dai la orice facultate (de preferat legata de materia pe care vrei sa o predai) si te angajezi ca profesor

| Daria461 a răspuns:

Acolo inveti sa predai! De obicei acolo invata elevii care vor sa devina, invatatori sau educatoare! dar doar la liceu

| CoCoundervibe26 a răspuns:

Cu liceul pedagogic poti sa ocupi functiile de educatoare ori invatatoare. happy

| ellena01 a răspuns:

Este un liceu care te ajuta sa devii profesor, educator, invatator...