| anonim_4396 a întrebat:

Ce-i aia java script? Dar HTML? Dar C++?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

C++ este un fel de program in care scrii tu o lista de instructiuni in scopul creeri unui program, care face ce vrei tu.

| LolaLollita a răspuns:

Limbaje de programarehappy

| Ycu a răspuns:

HTML, este limbajul de programare prin care se creaza site-uri, C++ este programul elementar de programare al unor calcule simple de exemplu, probabilitatea de a extrage un numar par din sirul de numere de la 1-10, iar java script este programul mai sofisticat de unde poti creea programe grafice, jocuri, etc.

| jeek0 a răspuns:

Java script si c++ sunt limbaje de programare. html este limbaj de marcare. se foloseste la crearea paginilor web si siturilor impreuna cu php, java, xml sau j-query, css

| Bogdy997 a răspuns:

Toate 3 sunt limbaje de programare (creare de programe ). HTML (hypertext markup language) este folosit la internet (in principiu crearea de site-uri), java script pentru a adauga unele functionalitati tot pe net si C++ iti face programe gen...un calculator (de calculat), un program sa iti zica ce data e azi, sa iti invarta cifre in stanga si in dreapta. big grin