| TundeMiley a întrebat:

Ce inseamna cuvantul,, own" se scrie la hi5 de ex: Iza own:X:*

15 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Propriu, cineva detine acel lucru.

| Bybanu a răspuns:

Own - propriu

| Klepto a răspuns:

Own=propriu
vb. to own=a detine
Cine stie la ce s-ar putea referii ca nu numai limba romana este "disecata si taiata" mai nou.
Poate se refera la "Iza own" astfel folosit inteles ca un sinonim la rule = adica a conduce (o firma, o imparatie) sau cand spun I rule poate fi inteles pe conceptul "eu sunt gaura din gogoasa, buricul pamantului, eu rup, eu sunt cel mai tare, eu domin etc".
Sau poate fi Iza own care poate fi inteles ca Iza ea singura, unica, cea mai ce.
Daca nu este folosit la forma corecta poate sa insemne orice.

| Beibii a răspuns:

Propriu, personal
genl: eu ownez poza - poza mea 'proprie'

| ILoveUSoMuch a răspuns:

Own inseamna=doar
pls dai fundita:d

| purplestar14 a răspuns:

Iza own - Iza are, detine...asta inseamna.winking

| Daisy_5316 a răspuns:

Adică cineva îţi own-ează poza, profilul, albumul.
Când îţi spune cineva "Own" la o poză, înseamnă că îi place într-un mod special, şi e a acelei persoane.[aparţine ei, într-un fel].
Own înseamnă în limbă engleză "propriu".
Dacă eu îţi spun la o poză de pe hi5 "own:X" tu vei pune la descriere "Strugurica1l own" tongue
sper că te-am ajutat happy

| ReaPer_6576 a răspuns:

Own este prescurtarea de la ownerhappy Adica detine ceva
imi dai fundita?

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

To own = a detine happy

Adica own Iza ar veni -> poza Izei sau preferata Izei...

| BlondyBlue a răspuns:

Own = poza respectiva iti este dedicata doar tie

| Adiinna a răspuns:

Adica este poza lui iza imi dai funda te rog

| SimoooSven a răspuns:

Own inseamna al cuiva
iza own=poza ei
funda?batting eyelashes

| gabitzuMAT a răspuns:

Din cate stiu own vine de la owner si se foloseste la metin in general si inseamna ca e proprietarul siteului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`Own` este un cuvant englezesc care inseamna propriu, personal (referitor la un lucru). O seara frumoasa!

| Jessica_3426 a răspuns:

Own=poza ei adica a facut-o pentru eawinking