| RecycleBin a întrebat:

Ce înseamnă expresia: mi-a dat de m-a julit? Fundiță!

8 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

In sensul de m-a lovit, m-a ranit depinde de contextul pe care vrei tu sa il folosesti.

| kate68 a răspuns:

Buna, RecycleBin!
Expresia data inseamna a batut, s-a lovit pana a ramas cicatricewinking
Pa Pa!

| DonyHD a răspuns:

Wow ma mir ca exista cineva care nu stie ce inseamna celebra expresie. uita-te aici si o sa te convingi : http://www.youtube.com/watch?v=2mOcxcH86JI

| TSO7 a răspuns:

Nu e nicio expresie. Un barbat anume, care a devenit celebru din chestia asta, a spus "mi-a dat de m-a julit" atunci cand a fost lovit cu o bata de altcineva peste mana... O prostie

| SethEmm a răspuns:

A da neveu big grin sa nu spui ca nici a nu stii ce inseamna?

| SethEmm a răspuns:

A da ''neveu'' big grin sa nu spui ca nici a nu stii ce inseamna?

| lickennes a răspuns:

E luata de la Sorin Perversu' de aici: http://www.youtube.com/watch?v=G-2KyPON1Y0

| Brebenel a răspuns:

Hmmm...aceasta expresie nu este una placuta,incearca sa nu ti-o atasezi vocabularului tau,ce inseamna,inseamna ca cineva te-a facut praf, te-a batut la ceva rau, te-a umilit. Sper ca ti-am fost de folos!