| YTBDrawingBase a întrebat:

Ce inseamna lag la cs1.6?

Răspuns Câştigător
| anmardany a răspuns:

Lagul este latenta fata de acel server, adica timpul de trimitere a pachetelor intre calculatorul tau si server. Cu cat este mai mare cu atat o sa ti se para ca jocul e stricat happy adica ii vezi pe ceilalti jucatori sacadat parca, iar daca nu ai lag e foarte bine deoarece ii vezi normal. (nu stiu daca am fost destul de explicit)

PS: daca vrei sa iti aflii latenta dai TAB in timpul jocului si iti apare in dreapta acolo dupa kills/deaths/ PING, sub PING gasesti numele tau si un numar, recomandat e sa fie acel numar sub 50 happy

1 răspuns:
| Aly_1795 a răspuns:

Lag = cand sunt multi jucatori pe server iti face lag adica te misti greu