| Iriiiii a întrebat:

Ce inseamna "stas "? mi-a lasat cineva un comm la o poza de pe facebook "stas..." si nu stiu ce inseamna si nu inteles din definitia din dex.

a si ce inseamna "plauzibil "? tot asa nu am inteles nimic din dex.

Răspuns Câştigător
| Skylerx a răspuns:

Daca chiar vrei, inseamna ceva mai cool (ehh, ca sa para misto laughing). Iar plauzibil cred ca l-ai inteles din explicatia de mai sus; daca nu zi-mi si ti-l zic si pe celalalt.

11 răspunsuri:
| loveuandyouknow a răspuns:

Stas. e ceva gen cool, super ceva pe acolo

| Skylerx a răspuns:

STAS s. v. standard de stat.
PLAUZÍBIL ~ă (~i, ~e) Care pare a fi adevărat și inspiră încredere; credibil; verosimil. Concepții ~e. [Sil. pla-u-] /

| rapa a răspuns:

Stas inseamna " bun„ "perfect„ " tare„ e de bine oricumhappy

| IamTitanum a răspuns (pentru Skylerx):

A zis ca nu a inteles definitie din dex.

| Skylerx a răspuns (pentru IamTitanum):

...Iar tu te pui si critici? Daca o intereseaza, las-o sa zica ea.

| Puric a răspuns:

Raie.

| Iriiiii explică (pentru Skylerx):

Mdea,am spus ca nu am inteles din dex...mersi oricum...

| Iriiiii explică (pentru Skylerx):

Da am inteles acum :X multumesc mult

| Skylerx a răspuns (pentru Iriiiii):

Cu placere. :X Ma bucur ca te-am ajutat.

| LoStEyEs a răspuns:

Cuvantul stas il mai foloseste mamaia. nu prea se foloseste printre adolescenti, cred ca de asta n-ai auzit de elwinking
stas inseamna, mai pe scurt, 5 stele. perfect. minunat. trage si tu mai multe concluziiwinking

| Skylerx a răspuns:

Multumesc pentru fundita happy.