| andreii2 a întrebat:

Ce intelegeti prin :" Nu-ti visa viata, traieste-ti visele"?
Dau si fundita

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Parera mea e ceva gen:
Stai si te gandesti cum vrei sa fie viata ta in viitor desi nu faci nimic pentru ea. (Un joc de imaginatie) :
Imagineazati un grasan stand pe fotoliu sarac manacand ciocolata si viseaza ca intr-o buna zi va fi bine facut, magnet de fetehee hee o ditai casa si bani cat vrea alea alea...Viseaza dar face ceva sa-si implineasca visele? Nu. Nu face absolut nimic.
Cand visezi la ceva, n-ar trebui sa visezi de pomana ar trebui sa incepi cu cel mai marunt obiectiv care ar putea aduce macar la jumatate din implinirea acelui vis.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Speedmafia a răspuns:

Sa nu-ti visezi viata: nu stii cat traiesti, traieste-ti visele:pane mai potilaughing dac crz ca te-am ajutat fundita nu am nici una plz!