| dydy28 a întrebat:

Ce jocuri stiti de jucat cu prietenii gen adevar si provocare sau fantana?

Răspuns Câştigător
| FlyingFox a răspuns:

Un joc foarte fain e "Killer". Cu cat sunt mai multi jucatori cu atat mai bine. Aveti nevoie de un pachet de carti (de cruce/poker nu conteaza).Se amesteca bine cartile si fiecare va extrage cate o carte (nr de carti = nr de jucatori) Se va alege o carte (As de trefla de exemplu) care va fi "killerul". Persoana care va extrage aceasta carte va trebui sa "omoare" cetatenii facandu-le cu ochiul intr-un mod cat mai discret. Din pachet se alege o alta carte care va fi "politistul". Persoana care ia cartea va trebui sa fie atenta la cine face cu ochiul si in momentul in care il vede sa spuna "te-am prins!" si astfel cel care a fost killerul pierde si primeste o pedeapsa. Restul jucatorilor vor primi alte carti din pachet (pe care le alegeti voi). Acestia trebuie sa fie atenti cine face cu ochiul si daca observa sa puna discret cartea jos si sa spuna "Mort." Se joaca pana cand: 1. Killerul a "omorat" toti cetatenii fara sa fie prins de politist. Politistul primeste pedeapsa. 2. Politistul l-a prins pe killer inainte sa omoare toti cetatenii si killerul primeste pedeapsa. Cartile se reamesteca si fiecare extrage din nou, iar jocul continua happy Spor!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fotbal, baschet, handbal, voley, sah, Tari-Orase, Sticluta, de a v-ati-ascunselea, de a prinselea, de a catarata, de a inghetatelea, fazan.

| AlexandraPrincess a răspuns:

Sah,Nu te supara Frate!winking Eu pe astea le stiu! big grin

| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns:

Tomapan-tari,orase,mari,ape,plante animale nume.Cum se joaca?:
Deci sa zicem ca joc eu si tu eu zic a si tu zici stop la ce litera mam oprit dau un examplu(A) trebuie sa scrii tari orase mari ape animale nume numai cu litera (A) si un exemplu daca la tari am scris amandoi america iei 5puncte daca am scris eu Africa si tu America luam 10puncte amandoi deci cine face cele mai multe puncte castigabig grin se joaca pe foaie faci un tabel.