| ANAANAklhnkln a întrebat:

voi stiti ceva jocuri de jucat afara... ceva d genu adevar si provocare si d'astea? ma cam plicti in ultima vreme afara si vreau sa joc si altcevawinking
fundita

7 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Sultanul, flori, fete sau baieti, muraturi sau castraveti sau jocuri cu carti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poti face?

1. Stinge televizorul sau cel putin redu timpul de vizionare.

Copilul, ca si adultul, foloseste televizorul ca un inlocuitor pentru "a gandi" si "a face". Televizorul a devenit o solutie rapida pentru plictiseala si poate duce la dependenta.

2. Da-tu drumul imaginatiei, daca ai aparat foto poti face poze artistice, inspira-te de pe deviantart (daca nu ai destula imaginatie)

3.Joaca Conquiztador online, iti dezvolti capacitatile
4. Poti juca si NFS [Need for Speed], daca-ti plac masinile si viteaza, de asemenea si CS.
5.Deseneaza
6.Iesi pe afara cu prietenii si propuneti-va niste activitati interesante, chiar puteti face fotografii impreuna.
7.Compune versuri, cantece, eseuri
Nu exista "plictiseala" decat incapacitatea de-a umple golul unei zile.happy

| antonika337 a răspuns:

Deci daca vrei ceva de genul adevar si provocare uite o versiune inventata de mine si prietenele mele deci cred ca stii ce se zice la adevar : e adevarat ce

la provocare te provoc ca si il puim ce vrei sa face, acum procent : cat la suta iti place de si spui un nume cunoscut de fata in caz ca acea persoana e baiat, sau de baiat in cazul in care persoana e fata si el sau eatrebuie sa-ti spuna ca imi place 20'% 1% 10% 100% sau 10, 20, 30 40,50, 60,70, 80,90 %, foc:daca ai fi intr-un incentiu pe cine ai salva pe spui numele unei persoana fie fata sau baiat sau pe un alt nume si ea ttrebuie sa aleaga dintre ei, apa: la fel ca si foc doar ca trebuie sa pui ca daca ai fi intr-un inec pe cine ai salva pe sau si trebuie sa aleaga, tupeu : ai tupeul sa faci pui ce vrea sa faca si el trebuie sa faca, curaj: ai curajul sa spui ce trebuie sa faca si daca zice da o face daca zice nu, nu o face; aspect: cum ti se pare ca e ori cum ti se pare ca arata dai si tu un nume si cealalta persoana zice dragut/a, urat/a, suparacios/ adjectiva; combinatie : te-ai combina cu un nume sau cu alt nume si persoana aceea trebuie sa aleaga sau poti pune te-ai pupa cu sau cu alt nume si iarasi persoana trebuie sa aleaga mai este una dar sper sa nu te supperi ca e mai aiurea : xxx sau i se mai zice 3 ori x, pentru a nu-si da nimeni seama la xxx este te-ai culca cu un nume la sau cu alt nume si aceea pesroana treebuie sa aleaga; anterior:in trecut ti-a placut de un nume sau de alt nume si persoana trebuie sa aleaga daca ai nelamuriri da-mi un mesaj sau ma poti contacta pe adresa de mes andrada_antonia11, pentru ceilalti va previn c sper ca n-o sa-mi face-ti cine stie ce si ma bateti la cap,, ca va dau ignor mai stiu jocuri ca si maimuta impaiata etc. va explic me mess, sper c ti-am fost te folos succes kiss

| m3mo_8941 a răspuns:

Joaca. mijitea [ vatea ascunsealea ]
joc jocu asta pe 1 noaptea si ma distrez de nu mai pot.
joaca flori fete si baieti
alergatea
ochii albastri
Spuneti-va bancuri
cam jocurile astea le jucam cand eram mai mic
sper ca ti-am fost de folos

| VioEu a răspuns:

Depine cati ani ai da iti recomand:
-baba oarba
-lupul si culorile
-prinsele
-vateascunselea
-ratele si vanaori
etc daca mai vrei intreaba-ma sau daca nu sti cum se joaca

| razvan4 a răspuns:

Am eu un raspuns este un joc numit frunza eu inca ma mai joc. Este un joc in care se pot juca si fete si baieti se face un trase inpartzit in doua traseul facut de preferabil pe ciment sau asfalt. Se FAC DOUA echipe fiecare echipa sa fie egala in punct de vedere al fortzei fiecaruia. Acest joc se numeste frunza. Sa luam 2 echipe echipa A si echipa B. un JUCATOR DIN echipa A incearca sa ajunga in terenul echipei B dar EChIPA B poate sa il traga pe cel din echipa A sau sa il inpinga afara din Teren altel incat jucatorul sa iasa afara din joc pana ce una din echipe castiga. Cum castiga cand una din echipe reuseste sa dea frunza care este un desen suba forma de frunza pe astfalt aflat la capatul echipelor astfel find greu de atins aceasta tina.

Este un joc nu foarte complicat daca il cunoasti de la cineva pe care il stie foarte bine de exemplu pe mine m-a invatat tatal meu si acum toata scoala mea aproape vsrea sa se joace acest joc de la mine si eu stiu acest joc de la 9 ani

| XxO4NaxXPL a răspuns:

Pai daca zici ceva d'genu adevar sau provocare, ai jucat fete flori baieti? nu prea mise pare interesant jocu dar de plikt e bun