| Alina a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile lui Dan Brown?

Răspuns Câştigător
| ȘtefanLamas a răspuns:

Salutare.
Imi plac cartile datorita intrigilor pe care reuseste sa le creeze. Actiunea imbinata cu detaliile istorice si cu atitudinea fiecarui personaj fac totul in romanele sale. Imi plac thrillerele religioase si ezoterice, iar din acest punct de vedere pot spune ca Dan Brown isi merita toate laudele. Cele 2 filme regizate dupa romanele sale nu m-au impresionat prea mult, ca fir narativ, insa daca Tom Hanks joaca in rol principal, e imposibil sa nu te atraga filmul macar 10%.
Sa dai crezare sau nu, tine de fiecare lector in parte, dar cu toate ca e greu sa deosebesti adevarul de fictiune, unele detalii sunt adevarate.

Numai bine!

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Le-am citit, sunt interesante, cel mai mult mi-a plăcut Îngeri şi Demoni, eu însă, spre deosebire de mulţi alţii, pot face diferenţa între ficţiune şi realitate.Scrie bine, ştie ce vor cititorii, are succes dar eu îl prefer pe Clive Cussler când vine vorba de genul ăsta de romane... În plus, Dirk Pitt, eroul lui Cussler e mai tânăr şi mai sexy, la urma urmelor Robert Langdon=Tom Hanks iar Dirk Pitt= Matthew McConaughey...

| Razvan a răspuns:

Le-am citit pe toate.Adevarul e ca nu m-au impresionat mult sau mi-au schimbat perspectiva.Am vazut si filmele care s-au facut dupa cartile sale. Mi-au placut actorii, efecte vizuale bune, actiune fiind cuvantul de ordine.Asta m-a si atras la cartile lui Dan Brown.Indiciile vagi, pistele una peste alta, planurile de actiune care merg paralel si se imbina intr-un final neasteptathee hee
Ca autor e bun. Dar nu cred ca se astepta ca cineva sa ii creada randurile.Dar...se pare ca dahappy

| Katalynutza99 a răspuns:

Nu imi plac.

| vilmaristul a răspuns:

Super si adanc inradacinate in realitatea viitoare!
vezi codul lui da vinci versus acceleratorul de particole

| farsa a răspuns:

Pot spune ca am citit cu sufletul la gura toate cartile sale si pot spune ca este unul dintre cei mai buni scriitori contemporani... daca iti place literatura exoterica firestebig grin