| Rawr22 a întrebat:

Ce parere aveti despre cumparatul de pe okazii?

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Am o părere destul de bună.
Tatăl meu a mai cumpărat câte ceva pentru PC de pe acest site şi văd că a fost întotdeauna mulţumit.
Trebuie să ai grijă în cine ai încredere deoarece uneori se poate întâmpla să nu te confrunţi cu oameni serioşi şi să-ţi trimită lucruri stricate, etc.
Cel mai bine ar fi să cumperi de la cineva din oraşul tău cu care să te întâlneşti, să vezi cu ochii tăi produsul.

Pa-pa.

| simpluone a răspuns:

Faptul ca are sistemul de calificative este un atu fata de alte site-uri de acest gen. Insa bineinteles niciodata nu ai sa fi sigur 100%.

| LadyMelian a răspuns:

Poti sa cumperi dar sa ai grija de la cine cumperi.Comanda de la persoanele care au cat mai multe calificative pozitive (ele reprezinta pareri pozitive sau negative a altor persoane care au cumparat de la ei).

| Okaziiro a răspuns:

Salut! De 13 ani romanii isi fac cumparaturile cu succes pe Okazii. Acum poti alege dintre 2.4 mil de produse noi cu factura si garantie sau second hand http://bit.ly/15aIpHK. Daca alegi produse care au Garantia de Livrare, te asiguri ca primesti ce ai comandat sau banii inapoi: http://bit.ly/Ye8FyJ Pentru asistenta, ne gasesti la suport@okazii.ro sau 0374OKAZII. O zi frumoasa!

| dulcica480 a răspuns:

E okay

| Tătar_George_1994 a răspuns:

Aici nu prea ai de unde sa stii. Sunt oameni care chiar iti pot trimite lucrul dorit si sunt care dau tepe. Am auzit pe okazii ca o persoana a comandat 2 telefoane cu 15 mil si a primit un ou si un cartof putred. Eu personal mi-am cumparat de pe Okazii un joc pentru Xbox360 si l-am primit exact asa cum l-am vrut. Ai grija, uitate si ratele pe care le are sau daca spune cineva ca e de incredere poti sa cumperi. Funda? Te rog mult de tot.

| AndyNimeniAltul a răspuns:

Eu am o parere cam proasta. Am un prieten care a comandat Samsung Galaxy S 3 cu 3000 ron ( laughing culmea ) si a primit la colet un sapun Dove. Si mai stiu un baiat de la Buzau care a comandat o minge adidas de pe okazy cu 200 ron si a primit o minge de 10 ron (nu stiu daca stii daca e de aia care se sparge intr-o zi). Deci ti-as recomanda sa te uiti la poza produsului si sa fi foarte atent la fundalul pozei, daca e alb, negru etc (sti tu) poza e loata de pe net si pusa la abureala, daca e in fundal parcket, gresie nu stiu orice ce ar putea sa dovedeasca ca poza a fost facuta de acea persoana poti avea incredere. Eu cred ca te-am ajutat FUNDA