| ARF a întrebat:

Ce părere aveţi despre noua lege adoptată pentru a eutanasia copiii cu boli grave, în Belgia?

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva, mi se pare mult prea dureros pentru oricine este in situatie.probabil daca ai au ajuns la concluzia ca e buna legea, or fi avut cazuri mult prea grave de au promulgat o asemena lege

| Sociopat a răspuns:

Mi se pare normal sa poti curma suferinta.Totusi,in cazul unui copil e o situatie mai delicata treaba cu eutanasierea, tinand cont de faptul ca piticu nu prea stie ce-i bun pentru el, decizia trebuind luata de parinti.La adulti sunt pro pentru eutanasiere dar la copii e mai complicat.

| MaliciousDeath a răspuns:

Sunt situatii in care asta e ultima scapare decenta. Exista de exemplu centre de copii orfani cu handicap sever care din cauza lipsei fondurilor sfarsesc mizerabil.In final nu-i asteapta nimeni, nu pot decide pentru ei insisi, iar mila nu va schimba nimic.Dar presupun ca pana nu vad cu proprii ochi, unii n-or sa se dea jos de pe norisorul lor confortabil si roz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie mai bine sa ii lase sa moara linistiti.

| Valeriu25 a răspuns:

Un **** de lege