| L0ve a întrebat:

Ce parere aveti?
http://diverse-things.blogratuit.ro
blogul meu
prima zi, primul blog

ideile si sugestiile sunt bine venite

1 răspuns:
| Aditzu a răspuns:

Hmm. pai ce sa spun, 1. cel mai important lucru este sa te tii de el happy.am avut si eu bloguri si forumuri si acum nici nu cred ca mai exista pentru ca nu am avut timp sau nu am mai avut chef sa le tin.
2.nu te axa din prima pe 1 subiect. incearca sa faci o mica introducere la blogul tau, eventual scrie ceva despre tine, fa macar o postare completa cu ceva general si simplu(de ce ai facut blogul, ce se va discuta pe el, etc).
3. dupa ce faci asta incearca sa mai lucrezi putin la aspect, mie 1ul,griul si rozul,albastru,negru, nu prea ma atrag, dar nu este nimic daca il faceai perfect din prima aveai probleme mai tarziutongue.
4. dupa ce lucrezi putin la primul tau post si un pic la aspect, gandeste-te ce informatii/stiri/etc ar vrea prietenii tai sa gaseasca pe blogul tau si asta o faci prin a te gandi ce le place si ce nu. tongue
5.ce sa mai zic,cam atat ar fi pentru inceput tongue, dupa ce faci astea, incepi si scrii, iti inviti si prieteni sa-si faca cont, mai dai admin la 1 2 ca sa te ajute si ei la modarea blogului si pe urma poti revolutiona lumea prin scrierile tale laughing.
ps. era sa uit, in caz ca nu poti indeplinii pe deplin 1. ai grija ca macar odata pe zi sa mai te uiti si tu ce au scris prietenii sau sa mai adaugi si tu niste comentarii sau chiar o postare luata si din alta partehappy.
10. cam atat laughing, bft.

Întrebări recente