| Meli34 a întrebat:

Ce sa desenez? Nu am inspiratie!happy

Răspuns Câştigător
| Lonelyheart007 a răspuns:

Stiu cum te simti...Asa mi se intampla si mie.O sa-ti dau cateva idei:
--uita-te prin casa/camera si gandeste-te la un obiect care sare in evidenta, nu ma refer la dimensiunea lui, ci la forma unica pe care o are. Poti incerca sa desenezi acel obiect.Sa il desenezi in creion, adaugand mici detalii.
--Mai poti iesi afara din casa uitandu-te imprejur cautand un loc care sa te inspire, un loc special pentru tine.O sa vezi ca o sa iti reuseasca desenul.
--Poti face portretul/caricatura vedetei preferate.(Asa cum fac eu acum?( : )
--Poti incerca sa te gandesti la niste vorbe care ti s-au adresat.Adica ca zicem ca cineva ti-a spus ca esti lasa, ca nu ai curajul necesar pentru un anumit lucru.Asa poti desena pe baza celor spuse, sa zicem un leu.De fapt, o leoaica.O leoaica cu un pui in mijlocul salbaticiei, inconjurati poate de pericol.Insa leoaica isi protejeaza puiul, nu? Mereu gaseste curajul necesar.
--Poti incerca sa faci chiar si benzi desenate.Sa creezi o poveste a ta, si sa ti-o exprimi pe baza desenelor.Nu este foarte greuhappy
--Poti incerca chiar si sa creezi putina arhitectura.Gandeste-te cum ai vrea sa arate casa ta, o poti face cum vrei tu in amanunt. Poti incepe cu ceva marunt si cine stie poate ai talentul necesar si devii un arhitect.
--Acum o sa iti las o idee. Sper sa o poti indeplini.Gandeste-te la asta:
vezi o pereche de ochelari pe o masa.Este intuneric, inca sunt si cateva raze de soare. Ochelarii sunt indreptati catre o fereastra.Imagineaza-ti fereastra in lentila ochelarilor.La geam vezi o perdea de un alb-galbui, tinuta intr-o parte de catre o munuta frageda, micuta a unui copilas. Apoi imagineaza-ti si chipul copilului.Imagineaza-ti bucuria din ochii lui.Toate astea intr-o pereche veche de ochelari.Incearca sa faci acest lucru.Succes.

| alexxxxxxxxxx a răspuns (pentru Lonelyheart007):

Chiar i-ai dat niste iodei bune
bravo
tu desenezi bine?

| Lonelyheart007 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

MultumeschappyDa,desenez binisor....Imi place foarte mult sa fac acest lucru.Am chiar si cateva premii, insa eu consider ca nu poti fi niciodata prea bun la un lucru, asa ca mereu incerc sa ma perfectionez.

| Meli34 explică (pentru Lonelyheart007):

Multumesc, meriti 100% fundita happy Sunt foarte bune ideile tale, eu desenez bine, dar nu foarte bine, si vreau si eu sa ma perfectionez, multumesc! happyhappyhappy

| Lonelyheart007 a răspuns (pentru Meli34):

Multumesc foarte mult pentru funditahappyEste prima fundita pe care o am fiindca sunt membra pe TPU de foarte putin timp...Bafta cu desenatul in continuare.Si...daca faci cate ceva din ideile pe care ti le-am dat, ma poti anunta si pe mine? Nu de alta, dar mi-ar place sa le vad.Sunt eu mai curioasa de felul meu big grin

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti desena asa:
O fata de leu;
O casa;
un inger;
o parte dintr-o localitate;
un sat de tarani;
o campie.
Sau incearca si tu un portret sau chiar un autoportret, de ce nu?
Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Te pup!

| strengaritzza a răspuns:

happy Nimic laughing). Mai bine invata, a inceput scoala laughing).

| Rony23 a răspuns:

Deseneaza un concert rock

| MaDaLiN2013 a răspuns:

Pe mine laughing)glumesc natura ca doar e toamna copacii cum le cad frunzele...

| beyblades a răspuns:

Pai daca esti talentata poti cauta pe net gen... how to draw a. bafta happy