| alexxxxxxxxxx a întrebat:

Salut.vreau si eu sa desenez mai frumos. am talent dar nu am, inspiratie. ma puteti ajuta? dau funda

Răspuns Câştigător
| DarkWerewolf13 a răspuns:

Draga alexxxxxxxxxx daca ai talent la desen o sa fie usor.Acum ai doar o problema de inspiratie.Este ceva trecator.Si eu sunt desenatoare deci credema.Si daca vrei sa desenezi neaparat nu te gandi prea mult. Pune doar creionul pe hartie.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru DarkWerewolf13):

Mersi mult. toate raspunsurile sunt bune, dar nu pot sa dau funda la toate.am dat la cine a raspuns primul

7 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exista desenatori-pictori-care au un talent al executiei.Cel mult pot realiza lucrari la comanda, pentru firme, sali cu diferite destinatii, ceva de genul asta.Asa cum exista intr-o orchestra de filarmonica zeci de,, cantatori,, care asigura doar,, fondul,, interpretului-artistului.Inspiratia vine atunci cand vezi dincolo de aparenta, nu culoarea ochilor modelului, ci trairea lui interioara, pe care ti-o transmit acestia. Poti sa-mi expui 100 de portrete, dar daca nu gasesc la nici unul trasaturi care sa-mi transmita ceva din starea sufleteasca a modelului, din personalitatea lui, nu mi-ai oferit decat un decor.Inspiratia,dragul meu, vine in urma meditatiei.Privind un camp cu flori, poti vedea fluturi si pasari, chiar daca nu exista acolo material, sau poti vedea cu ochii mintii o sala de bal, ori o pereche de indragostiti.Prin meditatie asupra unei imagini reale, mintea,, fuge,, creand o infinitate de imagini.Atunci cand transpui aceste imagini, aflate dincolo de realitate, ca si cum le-ai vedea in fata, atunci a venit inspiratia.Mediteaza asupra unui ou si cand ii vei patrunde intelesul,vei,,vedea,,pasari, ferme, gospodarii taranesti, sau dinozauri. Sper ca ai inteles care sunt bazele inspiratiei, fara de care nu poti creea.Atunci vei putea sa-ti evaluezi talentul si sa-l dezvolti.Pa!

| alexxxxxxxxxx explică:

Mersi pentru raspunsuri
eu as da funda la toate raspunsurile dar nu pot
va multumesc mult

| Emil_1140 a răspuns:

Daca nu ai inspiratie inseamna ca nu ai talent...

| Grimalkin a răspuns (pentru Emil_1140):

Discutabil, poţi să nu ai imaginaţie, dar să ai talent, în sensul că dacă ţi se dă o temă, de exemplu marea, poţi să faci ceva chiar drăguţ.

| mihaifoto a răspuns:

Intra aici: Fotograf nunta si poate ai inspiratie

| blondina10 a răspuns:

Cauta pe you tube cha cha cha samba jive vals