| oana_ceodrea a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu-mi mai iasa pozele blurate?

Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

Poze blurate? Sau "miscate"? Daca sunt blurate, ori ai aparat handihee hee, ori faci poze de la foarte mica sau foarte mare distanta (iar in cazul asta, abuzezi de functia zoom). Daca ai poze miscate, ia-ti un aparat cu "anti-shake".winking

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Iti recomand sa iti iei un aparat mai bun, sau sa-l ''calibrezi'' pe cel existent in functie de luminozitate, conditii climatice, etc...

| kh1ss a răspuns:

Sau ai putea sa folosesti programul "noise ware" e super programul

| astertix09 a răspuns:

Un tripod, sau un stativ fac diferenta intre o fotografie facuta profesional cu un aparat performant si una facuta in graba. Daca iti poti permite sa cumperi un aparat care are incorporat un stabilizator optic.

| tiberiu_vitan a răspuns:

Si eu am patit-o, dar la modul stupid! Cam o saptamana am facut numai poze proaste si nu-mi puteam explica de ce ies blurate, credeam ca de la focus sau ceva...Pana m-am prins ca era obiectivul murdar! happy totusi, conteaza si ce stie sa faca respeciva camera. Daca e dslr, cel mai probabil nu i-ai facut focusul bine.

| ramona_moldoveanu a răspuns:

Incearca sa iti sprijini mana de ceva atunci cand faci poza, ca sa nu iti tremure. De asemenea, ai grija la focus, poate de-asta nu iti ies detaliile! Succes!