| ..._6709 a întrebat:

Ce sens are expresia,, in puii mei"?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un eufemism pentru expresii mai grosolane, pe care nu le pot reproduce aici din doua motive: mie nu-mi plac si mi-ar fi sters raspunsul. Numai bine!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu are sens.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este o injuratura moderna, ceva care evita un alt cuvant care incepe cu "p". Asta imi aduce aminte de o intamplare hazlie in care un var de al meu, plecat de mult in strainatate, a venit acasa si a stat la noi.Se dezobisnuise de mers cu masina in oras la noi si a blocat o intersectie, nemultumind multi soferi care l-au apostrofat. Cand a venit acasa ne-a povestit evenimentul si a insistat pe un sofer foarte furios dar care avea ceva cu niste pui, si tot spunea ceva de puii lui, cu glas furios! Pe noi ne-a umflat rasul si i-am povestit cum au evoluat injuraturile pe plaiurile Mioritei si de fapt ce-i tot spunea soferul respectiv!

| anad a răspuns:

Ultima moda manelista de a injura!

| cornel a răspuns:

Un fel de a spune la naibahee hee

| ΔH a răspuns:

De unde ies puii?

| Kenny a răspuns:

Este o alternativa mai civilizata la clasicul "***" laughing

| 勒兹万 a răspuns:

Este o expresie care te ajuta sa te descarci la nervi fara sa folosesti cuvinte obscene de genu piz.pul.morti.dumnezei.etchappy

| Atelocin a răspuns:

La naibalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are sens. La fel cum restul` expresilor de genu` asta, ('in pana mea', 'in pusca mea'). Ii cea mai "civilizata" expresie folosita la nervilaughing sau atunci cand nu ti-e clar ceva:"Ce puii mei?thinking" Da` mai bine delocwinking. Da bine pe..."ecran"D, fara astfel de expresiihappy.

Sa fi iubit/a.`!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are sensul ca te ajuta sa te descarci, fara sa fii avertizat sau suspendat.