| aNoNimAt a întrebat:

Ce spuneti despre cei din zodia scorpion? cum vi se par?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Katya spune bine. Din ce fete scorpion cunosc eu, toate sunt incapatanate. Insa totodata foarte mature si inteligente. Cateodata au dreptate sa fie incapatanate pentru ca punctul lor de vedere este cel mai bun cu adevarat. De obicei daca isi fac o parere despre tine, e greu sa le-o schimbi.

32 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt persoane destul de dure. Multi dintre ei reusesc in viata.

daniela
| daniela a răspuns:

Soacra mea

Shin
| Shin a răspuns:

"Probably the best sign in the world"...winking
Shin tongue

| User a răspuns:

Eu unu' ma inteleg bine cu scorpioniibig grin

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Matusa mea este scorpion si ma inteleg foarte bine cu ea. Nu am avut niciodata probleme de genul celor expuse mai sus.
Este o femeie matura, inteligenta, sensibila si ambitioasa. Atunci cand isi pune ceva in cap face tot posibilul sa iasa totul perfect sau aproape perfect.
Este o mama devotata, un parinte ascultator si si-a educat copii (verisorii mei - o fata si un baiat) cum nu se poate mai bine. A stiu sa le fie alaturi ca o prietena mai mult, decat ca o mama.
Cu bine,

| Suzy a răspuns:

Orice iai spunde tot pe`a lui/ei o tine yawn

LA multi ani!

| m4them4tic a răspuns:

Scorpionii sunt persoane ca oricare altele, cu temperament influentat de persoanele din jur si de ceea ce se intampla.Niciodata nu am catalogat pe cineva ca fiind intr-un anumit mod doar dupa zodie.
Eu sunt scorpion.
In ceea ce priveste bunicileeee...nu poti compara un scorpion de 20 de ani cu unul de varsta bunicii tale roxxy94 tongue.Sunt vremuri diferite in care au crescut si s-au format ca oameni.

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Eu sunt scorpion...Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

| lololololol a răspuns:

Fuck, a 3a nascuta pe 7 noiembrie. Nascuta nebuna din nastere, nu plang, daca o fac nu in prezenta celorlalti. Sunt... misterioasa. Uneori egoisa, ma enervez repede, si tin minte totul. Daca cineva m'a injurat si apoi vrea sa fim prieteni spun un "NU" dur, oricat ar vrea si oricat m'ar ruga. Sunt foarte ambitioasa, mereu reusesc ceea ce imi propun. Dura si severa, dar mereu cand sunt suparata tin in mine, nu am mai plans de cateva luni... Fac ft multa atentie la prietenele mele si fiecare gest gresit ma supar si rup prietenia. La mine totul e perfect, totul e in ordine, nu ai ce verifica. Nu ma impresionezi usor si suntem ciudate.

| I.Love.Football a răspuns:

Nu stiu ce sa spun despre scorpionii nascuti in alte zile, dar cei de pe 7 noiembrie sunt "nebuni din nastere". \:d/ big grin

| shalimar a răspuns:

Si eu sunt scorpion.am scapat de nebuneala.sunt nascuta pe 8 noiembrie.sunt visatoare, incapatanata cum imi spune mama mereu, o prietena adevarata, cand fac o promisiune ma tin de ea, nu dau fuga sa barfesc despre altii, tin un secret foarte bine, sunt sensibila dar dura, cand stiu ca am dreptate imi sustin parerea pana in panzele albe.de gelozie m-am vindecat din fericire.nu sunt o persoana cu doua fete si daca ar fi sa ma iau dupa parerea celor din jur, sunt o mama grijulie si atenta.in relatiile cu barbatii sunt fidela si cer fidelitate.sunt mai nepasatoare in general, imi place sa observ de la distanta actiunile oamenilor fara sa intervin cu ceva(doar daca e in pericol). nu imi place sa ma cert, dar daca ai inceput tu cearta, fac totul sa o castig. probabil ar mai fi dar nu imi mai amintesc acum. dupa cum a mai zis cineva aici, probabil cel mai bun semn zodiacal.acum depinde si de persoana, de anturaj, de felul cum a fost crescut.

| shalimar a răspuns:

Strivesc_membre-n_menghine_alaturi_de_josef_mengele laughing asa ma prezint si eu cand trebuie sa imi spun zodia.sunt scorpie.

| Aries90 a răspuns:

Si eu sunt scorpion si sunt de acord cu descrierile de mai sus, m`am regasit in ele. d'oh

| Denisa a răspuns:

Pai:eu sunt din 7 noembrie, si cum a zis si "I LOVE FOOTBALL" suntem nebuni din nastere. Nu cred in zodiac, dar da, sunt a naibii de incapatanata, ingamfata, orgolioasa, egoista uneori, capricioasa, nebuna, jucausa, glumesc de dimineata pana seara, ce sa zic... eman fericirelaughing Sunt dura cu cine merita si dulce cu cei pe care ii plachappy Dar oricum, nu trebuie catalogati oamenii dupa zodii. Fiecare e dur, egoist, orgolios, incapatanat, etc. intr-o oarecare masura, ceea ce conteaza e sa ai cei 7 ani de acasa si sa stii sa te comporti in functie de situatiehappy

| LCD a răspuns:

Eu sunt scorpion.Si nu sunt dura...nici orgolioasa
eu cred ca sunt cam sensibila si imi pasa prea mult... (in majoritatea cazurilor) sunt putin ''capoasa'' laughing poate o sa ma mai schimb pe parcursul anilor

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Mama e scorpion.este o fire tare si destul de dura, dar e draguta!

| anissa a răspuns:

Din cati cunoasc eu sunt mandrii, incapatanati, orgoliosi...persoane foarte greu de inteles si zapacitelaughing

| klimt a răspuns:

Nu suntem deloc greu de inteleswinkingdaca tii la o persoana nu conteaza zodia, sincer, nu te poti lua dupa toate tampeniile care se scriu in zodii, ca atunci nu te mai poti apropia de nimeni, fiecare persoana este unica si conteaza caracterul, educatia, etc. si nu zodia happy parerea mea de scorpion tongue

| muffin94 a răspuns:

Bunica mea e scorpion si e groaznic sincer sa ai unul in casa.Mai cunosc cativa scorpioni si sunt persoane greu de inteles, mandrii si orgoliosi.Asta nu inseamna ca toti sunt la fel big grin

| StilSanatos a răspuns:

Asa e, sunt de acord ca toate insusirile ale scorpionului sunt amintite mai jos, si eu sunt scorpion si prietenul meu, si nu as putea zice ca ma inteleg perfect cu el, poate m-as intelege daca i-ar disparea lui gelozia, deci eu ca scprpion sunt ceea ce ziceti si voi:mandra
capricioasa
sincera cu cei care merita
orogolioasa
visatoare
fff glumeata
uneori ma mai maimutaresc

ambitioasa
uneori nu duc lucrurile pana la capat
fff incapatanata

geloasa
de multe ori cei din jurul meu ar putea jura ca sunt o fire fff dura dar scorpionii doar par a fi duri dar nu suntem, ci pe interiorul nostru suntem ffff sensibile

| Iubibilăă a răspuns:

Fetele din scorpion sunt cele mai bune dintre zodii. Cine spune ca sunt cele mai nasoale zodii, sunt doar invidiosi.
Scorpionul este inteligent, bun, dur cand este nevoie, energic, ai pune pe toti la punct atunci cand trebuie si iubitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca te referi la baieti sau la fete.Eu iti spun ceva despre fete(despre mine):Suntem destul de ciudate uneori, dificile si greu de impresionat, usor de enervat.Gandim "in viitor" suntem silitoare si ne straduim sa ne iasa totul bine.Suntem increzatoare in cunostintele noastre si ne contrazicem de multe ori cu cineva daca credem ca avem dreptate, dar cand celalalt are dreptate, noi acceptam acest lucru fara alte comentarii.Suntem persoane serioase, decente, cateodata glumete, care au mare grija in alegerea prietenilor si al partenerului de viata.Cateodata le este ciuda cand sunt nedreptatite, dar accepta cu usurinta acest lucru gandind ca"ce-a fost a fost". Increderea lor odata pierduta, nu o mai poti recastiga si uita foarte greu greselile celorlalti fata de ele.Nu sunt razbunatoare, dar daca le-ai enervat foarte tare, ai face bine sa te feresti pentru o perioada de ele.Cand sunt triste, prefera sa se ascunda de ceilalti si rareori plang, dar cand o fac urasc sa fie vazute.Sunt totusi prezente placute, dupa cum spun majoritatea oamenilor si te poti intelege bine cu ele, deoarece au intentii bune si nu vor sa se certe cu nimeni.Pentru ele nu exista termenul "dusman"ci doar persoana cu care nu se intelege foarte bine.De cele mai multe ori nu sunt intelese, fiind persoane putin diferite.Nu sunt neaparat toate fetele asa, dar eu am spus, cu bune, cu rele, cum sunt eu ca si scorpionwinking. PS, sper ca nu te-am speriatlaughingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt mandra, sincer, sunt chiar foarte dura cu mine si nici orgolioasawinking sunt convisa ca sunt si astfel de scorpioni, dar eu nu sunt...Am uitat sa mentionez ca suntem sincere, cinstite si foarte rusinoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dificili la puterea n.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, sunt scorpion nascut pe 4 noiembrie exact ca basescu, sunt baiat. scorpionul se intelege bine cu racul si cu pestii. geamanul nare ce discuta cu el doar daca nu vrea sa aiba parte de un apogeu al nervilor scorpionului atunci cand el (geamanul ) se plictiseste ca de obicei cum fac ei gemenii. prefacutul sagetator mai bine si-ar cuta oaia neagra in alta parte, pentru ca pretextele nu tin la noi. leul daca vrea concurenta se poate aventura in concurs cu scorpionul, berbecul si semnele de foc in general nu prea se impaca cu orgoliul si posesivitatea scorpionului, care e plin de mandrie, sufera de bagare in seama oricat de bine ai face tu el tot nu-i multumit, foarte razbunator eu unu ca sa ma razbun as face si ulcer numai sa imi vad dusmalul la pamant( nu pot sa ma abtin) sunt plini de ura( nu vreau asta dar nu pot sa ma abtin) oricat de mult rau ar face scorpionul cuiva egal cu zero iar daca cineva ia gresit intr-o propozitie accentul acela va fi responsabil pentru bomba de la hiroshima, sunt foarte posesivi si gelosi. fetelor daca aveti vreo relatie cu un scorpion in momentul cand va spune ca pleca la meci cu prietenii su oriunde altundeva s stiti ca o sa va pandeasca sa va pribda in flagrant iar daca nu va prinde va insinua ca il inselati. toate astea le face din ciuda sa. el fiind fff fidel nu accepta nici macar sa te gandesti ca ai vreun coleg in clasa. daca nu va stie parola de mess ati dat de dracul, iar daca dupa ce i-o dati, i-o cereti si voi pe a lui ati dat de dracu si mai rau. daca va iubeste cu adevarat ceea ce sigur face, orgoliul nu ii va permite sa stea cu o fata de care nu e indragostit lulea, il puteti face praf spunandu-i sa il parasiti. exista exceptii fff tari care vor lua pastile sa reziste golurilor din stomac si sa nu va sune etc. altceva... scorpionul nu va fi inteles de nimeni si are multi dusmani asa am auzit, sunt sinceri ca prostii, sufletisti, punctu lor slab e ca sunt prea sinceri iar daca nu i-ai apreciat sinceritatea sau mai grav ai profitat de pe urma ei, e nasol. sunt destul de puternici, nu au rabdare, pentru ei acum e momentul, iau totul destul de in serios, pana si o discutie e pentru ei o lupta pe viata si pe moarte, nu vor accepta niciodata sa le gresesti iar daca totusi o faci, o sa accepte doar ca ii ceri iertare dupa ce recunosti de 1000 de ori ca e vina ta, si iti ceri iertare implorand, nu va dura o zii si iti va scoate ochii ca te-a iertat... cam atat acum mai scriu altadata cand imi mai vin idei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt 'barbat' scorpion, 17ani.
In fiecare zi ma aflu in competitie cu propriul meu constient.
In fiecare zi ma gandesc ce voi face in urmatoarea zi.
In fiecare zi ma gandesc la evenimente care au avut loc in trecut.
In fiecare zi ma analizez, si schimb ceea ce nu imi place la mine.
In fiecare zi ma intreb de ce exist/ce scop am?
Stau numai in casa, nu prea ies pe afara, nu am prieteni.
Sa zicem. ca am persoane 'de incredere' dar nu ii pot adauga in agenda mea de prieteni.
Imi plac persoanele puternice, hotarate, spontane.
Persoanele mai slabe imi provoaca mila, de aceea le si sustin si le indragesc, cu toate ca fac glume pe seama lor din cand in cand.
Sunt un familist, iubesc familia mea neconditionat, as face orice ca sa-i apar.
Contrar celor spuse de cativa oameni, eu am un orizont foarte deschis relatiilor, nu sunt neintelegator, sunt tandru.inteligent?(Nu-mi place sa ma autocaracterizez, las asta in aprecierea altora) dar cateodata. cand incerc sa cladesc ceva, sunt refuzat, nu sunt ca ceilalti scorpioni, razbunatori.
Am un caracter sadist totusi, imi place sa manipulez sentimentele si actiunele oamenilor, ma amuza extraordinar de mult.
Intr-un colectiv, sunt ori calm(serios), ori foarte deschis, rezervat(pastrez un maxim de seriozitate si in cazul acesta, mai zambesc pe ici ' pe acolo, dar sunt zambete moarte).
Nu prea stiu sa rad.

Cam atat stiu despre mine.
Sper ca ti-am satisfacut curiozitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt scoprion[fatadevil] si nu stiu dar ma simt mandra sa fiu din zodia asta:X:X adica ma simt intr-un fel privilegiatawinkingbatting eyelashes sfatul meu e sa nu te pui cu un scoprion ca ai incurcato.prietenele mele cele mai bune sunt una gemeni si una scoprion.ma cert destul de frecvent cu cea scoprion dar nu putem trai una fara alta:X.cateodata... cu anii se intampla din ce in ce mai des celor in zodia scorpionului. le vine chefulaughing de ***. eu am 14 ani si crede-ma ca nu-i usor sa ma stapaneskblushing. in principui inearca sa ne eviti acum depinde si de personalitatea ta si de zodia in care esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cea mai frumoasa zodie