| Cute Ss a întrebat:

Ce stiti despre Demi Lovato?

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Conform Wikipedia : Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriţă şi cântăreaţă americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână. Artista şi-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 şi s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziţia fruntaşă în clasamentul american al albumelor.

| Slavic a răspuns:

Demi Lovato a inceput sa joace in filme la varsta de 6 ani, cand a primit primul sau rol in Barnye & Friends. Pe platourile de filmare s-a imprietenit cu Selena Gomez. In ianuarie 2007 a primit rolul Charlotte Adams pe canalul Disney Chanel in scurt metrajul As the Bell Rings, ce a avut premiera pe 26 august 2007. Cateva luni mai tarziu a primit un nou rol pe canalul Disney Chanel in serialul Welcome to Hollywood. Filmarile pentru serial au inceput abia in Septembrie 2008. Apoi a primit rolul Mitchie Torres in serialul american Camp Rock, un serial marca Disney Chanel. Primul episod din Camp Rock a avut premiera pe 20 iunie 2008. Pe platourile de filmare ea s-a imprietenit cu fratii Jonas Brothers. In acest an (2008) ea si-a lansat albumul de debut "Don't Forget". Desigur imi place la nebunie aceasta actrita o iubesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demi Lovato este inascuta pe 20 august 1992 -Dellas, Texas.Este in zodia leu si are 17 ani. Ea este atrasa de Joe Jonas, si a inceput sa cante si sa danseze la varsta de 6 ani